Українська правда

Польща зупинила ратифікацію антипіратського закону

4 лютого 2012, 11:21

У Польщі призупинили процес ратифікації антипіратського закону, який викликав масові протести інтернет-користувачів країни.

Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, передає Лента.ру з посиланням на Associated Press.

За словами прем'єра, закон все ще може вступити в силу, проте це має відбутися тільки після суспільної дискусії, в якій повинні взяти участь як правовласники, так і звичайні користувачі інтернету.

Прийняття торгової угоди по боротьбі з контрафакцією (The Anti-Counterfeiting Trade Agreement, ACTA) було схвалено польським парламентом в кінці січня 2012 року.

Угода являє собою міжнародний документ про захист інтелектуальної власності і, в разі вступу в силу, дасть право працівникам митниці оглядати комп'ютери осіб, що перетинають кордон країни, а провайдерів зобов'язує повідомляти про порушення користувачами авторського права.

Можливе ухвалення закону викликало масові протести серед польського населення.

Так, 25 січня понад десяти тисяч жителів великих міст країни вийшли на демонстрації проти прийняття ACTA.

22 січня польські урядові сайти піддалися кібератаці, викликаної наміром влади підписати антипіратський закон.

Варто відзначити, що раніше Туск заявляв, що не має наміру піддаватися на "шантаж" протестувальників і заявляв про свою підтримку прийняття ACTA.

В останні місяці спроби прийняття жорстких антипіратських законів робляться парламентами цілого ряду країн.

Зокрема, на розгляді в Конгресі США знаходяться відразу два законопроекти - Stop Online Piracy Act (SOPA) і Protect Intellectual Property Act (PIPA).

За прийняття подібних актів виступає значна частина організацій, які володіють правами на інтелектуальну власність, у той час як рядові користувачі мережі та великі інтернет-компанії, такі як Google, Twitter і "Вікіпедія" виступають проти вищевказаних заходів.

На думку супротивників антипіратських законів, їх прийняття фактично може стати введенням цензури в інтернеті.