Україна з продавця "парникових" квот може перетворитися на покупця

Субота, 3 грудня 2011, 15:44

Україна хоч і перебуває в Додатку 1 Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, але має статус країни з перехідною економікою.

Зобов’язання щодо скорочення викидів для Києва необтяжливі, та й про фінансування кліматичних фондів поки не йдеться, пише тижневик "Дзеркало тижня. Україна".

У позиції розвинених країн і тих, що розвиваються, - двох полюсів переговорів - є одна подібність: "зобов’язання щодо скорочення викидів, а також щодо вимірів, звітності і верифікації мають бути жорсткими та поширюватися на всіх емітерів, а не тільки на країни з Додатка 1".

Тобто, Україна з продавця квот на викиди парникових газів може одномоментно перетворитися на покупця, відзначає видання.

Щоправда, у цьому разі Україну захищає особливий статус країни з перехідною економікою.

Тут, як повідомила в інтерв’ю виданню директор Фонду цільових екологічних інвестицій Марина Березницька, яка увійшла до складу української делегації на глобальних переговорах, є позитивний сигнал.

Україна, Росія, Білорусь і Казахстан виступили зі спільною заявою від імені країн з перехідною економікою.

У ній ідеться про те, що країни з перехідною економікою потребують доступу до технологій, підвищення потенціалу і фінансових ресурсів для підтримання дій зі скорочення викидів та адаптації до зміни клімату на місцевому, національному, регіональному рівнях.

"Це дасть можливість нашим країнам рухатися до формування низьковуглецевих економік темпами, які на сьогоднішній день від нас вимагає наука і очікує міжнародне співтовариство", - ідеться в заяві.

Березницька зазначає, що попередньо рішення про статус країн з перехідною економікою розглядалося на Канкунських переговорах.