Київрада прийняла бюджет на 2012 рік
Київрада прийняла бюджет Києва на 2012 рік з надходженнями 16 мільярдів 438 мільйона гривень та видатками 16 мільярдів 438 мільйона гривень.
За прийняття такого рішення на засіданні 29 грудня проголосував 91 депутат.
За словами доповідача питання заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, під час обговорення проекту бюджету було внесено багато змін.
"Загалом враховано змін на 93 мільйони гривень. 50 мільйонів – за рахунок зменшення видатків на погашення боргів та за пропозицією БЮТ збільшені доходи на 43 мільйони по загальному фонду", - сказав Крамаренко.
Відмовилася голосувати за Бюджет-2012 фракція "Удар" Віталія Кличка, аргументуючи своє рішення тим, що цей документ не враховує основні потреби столиці.
"Київрада прийняла не реальний бюджет, а маленький "бюджети". Він навіть на 900 мільйонів гривень менший, аніж попередній. Для влади це бюджет політичних піар-акцій, а для киян – виживання", - сказала заступник голови фракції Наталія Новак.
Вона додала, що у закладені кошти лише на основні виплати, зарплати, енергоносії, але не передбачені фінанси на розвиток Києва.
"Якщо минулого року на житлово-комунальне господарство виділялося близько 2 мільярдів гривень, то 2012 передбачено лише 0,5 мільярда. Схожа ситуація і в транспортній галузі – фінансування зменшилося на 120 мільйонів гривень", - сказала Новак.
Вона наголосила, що чиновники відмовилися виділити кошти на 20% муніципальні надбавки вчителям, медикам і працівникам культури, натомість "влада збільшує фінансування кишенькових комунальних ЗМІ, аби використовувати їх ресурс на наступних виборах" та виділяє кошти на другорядні речі.
"Наприклад, на відкриття нових фонтанів передбачено 24 мільйони гривень, а на ремонт аварійних ліфтів по всьому місту дають лише 5 мільйонів. Зате про себе влада не забула – на ремонтні роботи в будівлі КМДА і заміну ліфтів передбачено аж 3,5 мільйона", - додала депутат.
Міські чиновники лише годують киян обіцянками та сподіваються на допомогу центральної влади.
Однак Новак нагадала, що замість 4,5 мільярда гривень центральна влада виділила лише 1 мільярд на розвиток столиці.
"При цьому, Київ і надалі змушений буде віддавати до центрального бюджету 50% з доходів на прибутки фізичних осіб, а це – біля 7 мільярда гривень у рік", - підсумувала депутат.