Азаров побоявся обмежити виплати на дітей самотнім батькам
Кабмін відкликав з ВР законопроект про обмеження виплат допомоги на дітей самотнім батькам залежно від доходу сім`ї.
Про це заявив прем`єр-міністр Микола Азаров, передає УНІАН.
"Закон цей ми відкликали. Річ не в цьому. Давайте ж говорити правду, є у нас сім`ї, які жодної соціальної допомоги не потребують. Напевно, цим сім`ям гріх у держави брати за мільйонних доходів 3-5 тис. грн. допомоги", - сказав Азаров.
Він підкреслив, що у пресі неправильно зрозуміли цей законопроект, і він не передбачає вивчення наявності дорогого майна у самотніх батьків, що мають дітей.
При цьому глава уряду підкреслив, що говорив з цього приводу з віце-прем`єр-міністром Сергієм Тігіпком, який ініціював цей законопроект, на предмет необхідності роз`яснення норм пропонованого законопроекту.
Нагадаємо, уряд переглядає підхід до надання державної соціальної допомоги.
Віце-прем`єр Тігіпко пояснив, що з 1 грудня 2011 року на всю країну буде поширено експеримент за непрямою оцінкою доходів громадян, які претендують на соціальну допомогу.
Цей метод з квітня застосовується у трьох областях - Волинській, Кіровоградській і Чернігівській.
Згідно із законодавством, мати-одиначка або жінка, яка виховує дитину до трьох років, може претендувати на гарантований рівень захисту у розмірі 30% прожиткового мінімуму або одержувати всю суму у розмірі ПМ, коли рівень доходу на одного члена сім`ї не перевищує 50% мінімуму.
Експеримент передбачає оцінку доходів і витрат з тим, щоб "індивідуально оцінити стан кожної матері".
З квітня 2011 року "непрямими методами" перевіряли обґрунтованість соціальних виплат матерям-одиначкам у Волинській, Кіровоградській і Чернігівській областях.
Закон їм гарантує щомісячну виплату 30% прожиткового мінімуму (з 1 грудня - 953 грн).
На думку чиновників уряду, результати експерименту показали, що лише кожна четверта мати-одиначка дійсно потребує допомоги, а реальні доходи інших трьох цілком дозволяють їм обходитися без допомоги держави.