Від "Родовід банку" залишилися лише безнадійні борги
Значна частина загального кредитного портфеля юросіб і фізосіб "Родовід Банку" складається з прострочених і безнадійних боргів за 404 договорами на загальну суму 3,1 млрд гривень.
Про це свідчать наявні у розпорядженні DT.UA неофіційні матеріали про прострочену кредиторську заборгованість банку, отримані з джерел, близьких до НБУ.
Так, із загального обсягу кредитного портфеля фізичних осіб у розмірі 1,7 млрд гривень боржники-мільйонери за 218 договорами отримали 910 млн кредитів.
При розгляді списку фізичних осіб з боргом понад 1 млн гривень з'ясувалося, що переважна більшість із них (з дуже відомими іменами) мають прострочену заборгованість.
При цьому сума простроченої заборгованості на 1 листопада у цих клієнтів становить 798 млн гривень, або майже половину (47%) всього кредитного портфеля фізосіб.
Серед юросіб-боржників немає гучних імен, але їхня прострочена заборгованість теж вражає.
Так, на першому місці серед боржників - "Мостобуд" з договором на суму 653 млн гривень. "Індастріал білдінг компані" уклала проблемний зараз для банку договір на 261 млн гривень. "Золотий мандарин ойл" взяв 241 млн... Ці та інші компанії оформлено на осіб, не пов'язаних безпосередньо зі справжніми власниками.
Адвокат потерпілих від краху банку вкладників Юрій Остапенко називає авторів афери з "Родоводом" прямим текстом: "Компанії-поручителі сьогодні оголошують банкрутами, на відчуження їхнього майна накладають заборону. Найімовірніше, такий сценарій було передбачено з самого початку".
"Сформована ситуація, погодьтеся, не може не наводити на думку про рейдерські схеми. Хто стоїть за цими схемами, нескладно здогадатися. Рішення про позики на десятки мільйонів доларів рядові співробітники не приймають. Найжахливіше, що спроби "сховати" застави не обходяться без підтримки з боку судової системи. З незрозумілих причин, наша Феміда йде на поводу у недобросовісних позичальників", - заявив Остапенко.
Відзначимо, "Родовід Банк" приніс 4,216 млрд гривень збитків у 2009-му, 4,264 млрд гривень - у 2010-му, і 1,07 млрд гривень збитків - за дев'ять місяців 2011 року. Нагадаємо, що 99,99% його акцій належить державі.