Росія хоче возити пасажирів до України електричками
Міністр транспорту Російської Федерації Ігор Левітін пропонує організувати перевезення пасажирів між Росією і Україною електричками.
Про це він сказав під час Міжнародного україно-російського економічного форуму в Донецьку, передає агентство УНІАН.
Сьогодні перевезення між країнами здійснюються тільки автотранспортом і поїздами далекого слідування.
Левітін повідомив, що щорічно російсько-український кордон перетинають близько 30 мільйонів осіб.
"Це дуже серйозний виклик для транспортників, пропоную суб`єктам РФ подумати про перевезення пасажирів електропоїздами, тому що тільки автотранспортом таку кількість людей не перевезти", - сказав міністр.
Він запевнив , що його відомство, а також українське міністерство транспорту узгоджують дане питання, і найближчим часом вийдуть з цією пропозицією до урядів.
Чиновник також висловився за перехід до спрощеної процедури митного і прикордонного огляду при поромному сполученні.
За його даними, хоча за останній рік поромні перевезення Крим-Кавказ активно розвивалися, перевезено лише 34 тисячі автомобілів.
У свою чергу, міністр інфраструктури України Борис Колесніков повідомив, що на залізничних вокзалах Москви і Києва планується зробити "міжнародні транзитні хаби" (хаб - пересадковий і перевантажувальний транспортний вузол).
Так, за його словами, поїзди з України зможуть приходити не на Київський, а на Ленінградський вокзал Москви, щоб пасажирам потім було зручнішим дістатися, наприклад, Санкт-Петербургу.
Український міністр запевнив, що транспортники двох країн серйозну увагу приділяють розвитку автодоріг. Зокрема, продовжується реконструкція траси Москва-Сімферополь.
Також Колесніков повідомив, що українське транспортне відомство готове створити найсприятливіші умови для російських уболівальників.
За його словами, після жеребкування 2 грудня, коли буде відомо, до якої групи потрапить збірна Росії і де вона житиме під час групового етапу турніру, буде обрано оптимальний варіант з уже підготовлених чотирьох ситуативних планів.