"Арабська весна" коштувала революційному регіону 55 мільярдів доларів
Експерти МВФ оцінили економічні збитки від демократичних революцій в арабських країнах Африки та Близького Сходу - так званої "арабської весни" - на суму55 мільярдів доларів.
Про це пише DT.UA. з посиланням на Reuters та Лента.ру.
За даними МВФ, на 20,6 мільярда доларів зменшився обсяг ВВП в цих країнах, і ще 35,3 мільярда доларів втратили бюджети держав через зростання видатків і зниження держдоходів.
Більше за всіх постраждали Лівія і Сирія, які втратили 7,7 мільярда і 6 мільярдів доларів від ВВП відповідно. Менш значні економічні втрати понесли Ємен, Туніс, Єгипет і Бахрейн.
У Ємені, де збиток становив 6,4% ВВП, більше 15% населення опинилися за межею бідності.
Туніс через народних хвилювань втратив майже 5,2% ВВП, порушеними виявилися практично всі сторони економіки. В Єгипті зміна режиму коштувала 4,2% ВВП.
У Бахрейні, де також почалися народні хвилювання, вдалося уникнути великих втрат для ВВП тільки завдяки зростанню цін на нафту. У підсумку ВВП у цій країні впав всього на 2,77%.
При цьому зростання цін на нафту підсилило вплив інших нафтових країн цього регіону.
Якщо на початку 2011 року барель нафти коштував близько 90 доларів, то до травня 2011 року ціна злетіла до 130 доларів, а тепер тримається на рівні 113 доларів. За рахунок цього стрибка ОАЕ, Саудівська Аравія і Кувейт, де не було серйозних внутрішніх потрясінь, змогли навіть збільшити ВВП.
Підсумовуючи позитивні економічні наслідки "арабської весни" для одних країн і негативні для інших, експерти підрахували, що продуктивність регіону в цілому за 2011 рік зросла на 38,9 мільярда доларів.