Україна втратила ще один зовнішній ринок
Киргизстан може ввести мито на імпорт бурякового цукру.
Ставка мита становитиме 30%, що робить закордонний цукор неконкурентоспроможним з вітчизняним продуктом на тамтешньому ринку, передає "Дело".
Податок буде діяти в період максимальної пропозиції цукру - з 1 жовтня 2011 року по 28 лютого 2012 року.
Про це йдеться в проекті урядової постанови Киргизстану "Про затвердження ввізних мит відносно цукру".
Киргизстан забезпечує внутрішній ринок власним виробництвом цукру лише на 10%. Залишок імпортується з-за кордону, у тому числі з України.
Ємність внутрішнього ринку цукру в Киргизстані становить близько 150 тисяч тонн на рік.
Обсяги поставок українського цукру на цей ринок невеликі. За даними Державної служби статистики, в 2011 році Україна поставляла цукор в Киргизстан тільки в серпні, загальний обсяг українського експорту цукру становив 0,261 тисячі тонн.
Однак в умовах дефіциту покупців і явного надлишку цукру в цьому сезоні загороджувальні заходи Киргизстану ще більше погіршать становище українських виробників.
Нагадаємо, що Росія, куди Україна розраховувала збути надлишок цукру, у цьому сезоні вперше за 12 років перетворилася з імпортера цукру в постачальника цього продукту на зовнішні ринки.
Іноземним споживачам вже поставлено близько 50 тисяч тонн.
Потенційно країна зможе вивезти за кордон 400 тисяч тонн на 280-300 мільйонів доларів.
Основними покупцями російського цукру, як передбачається, виступлять країни СНД.
Зрозуміло, що маючи ресурс для експорту і повністю забезпечивши внутрішній ринок Росія не потребує "підживлення" українським цукром і не збирається виділяти квоту на безмитну його поставку.
Українські чиновники вже заявили що готові до заходів у відповідь. Так, за словами міністра аграрної політики і продовольства Миколи Присяжнюка, Україна може ввести заборонні мита на імпортований з Білорусі цукор в разі продовження Міністерством сільського господарства РФ обмежень на експорт цукру українського виробництва.
Це питання також може бути винесено для обговорення на рівні глав держав.