Мінфін завадив розблокувати експорт зерна

Середа, 31 серпня 2011, 09:58

Уряд виявився не готовий скасувати мита на експорт зерна, через які Україна зараз втрачає позиції на світовому ринку.

Проект рішення був заблокований Мінфіном - в міністерстві посилаються на домовленості з МВФ, у рамках яких державі небажано відмовлятися від такої статті поповнення бюджету, пише газета "Комерсант-Україна".

За словами міністра аграрної політики і продовольства Миколи Присяжнюка, дія мит на експорт зерна швидше за все збережеться до кінця 2011 року.

"У нас є ще тиждень на переговори з Мінфіном та Мінекономіки, але думаю, до кінця цього року нічого не зміниться", - зазначив міністр.

Саме Мінфін не підтримав ідею скасування мит, стверджує джерело видання у міністерстві.

"Наш проект щодо скасування мит приречений на провал. Мінфін посилається на домовленості з МВФ при підписанні кредитної угоди, за якими державі не слід відмовлятися від доходів до бюджету", - повідомило високопоставлене джерело в Мінагрополітики.

За підрахунками Мінагрополітики, при прогнозі виробництва зерна в 50 млн. тонн і експорті 24 млн. тонн надходження до бюджету в 2011/12 маркетинговому році можуть скласти більше 4 млрд. гривень.

Як повідомлялося, мита на експорт зернових були запроваджені з 1 липня 2011 року - держава побоювалося, що через те, що ціни на зерно в світі значно вищі, ніж в Україні, з країни буде вивезений занадто великий обсяг продукції.

В результаті експорт з України практично припинився - в липні було зафіксоване його зниження уп'ятеро, до 300 тис. тонн, у порівнянні з 1,5 млн. тонн у червні.

Зернотрейдери пояснюють, що не можуть конкурувати з компаніями з РФ, оскільки російське зерно мінімум на 30 доларів за тонну дешевше від українського.

Наразі встановлені мита на пшеницю у розмірі 9% від контрактної ціни (але не менше 17 євро за тонну), кукурудзу - 12% (не менше 20 євро за тонну), ячмінь - 14% (не менше 23 євро за тонну).