Уряд створює лише ілюзію підтримки аграріїв – Рахункова палата
Існуюча практика виділення коштів державного бюджету зі Стабілізаційного фонду на підтримку агропромислового комплексу, які надійшли у 2010 році головному розпоряднику в кінці бюджетного року, не забезпечує ефективного і раціонального використання цих фінансових ресурсів.
Такий висновок зробила Колегія Рахункової палати за результатами розгляду відповідного аудиту, повідомляє прес-служба відомства.
У результаті, зазначили у Рахунковій палаті, використання цих коштів здійснювалося як головним розпорядником, так і розпорядниками нижчого рівня із недотриманням окремих вимог підзаконних актів, які регулюють цю галузь, без визначення чітких критеріїв розподілу коштів, і це призвело до прийняття неефективних управлінських рішень і недієвості такої підтримки.
"Через неодноразові зміни обсягів і напрямів державної підтримки основна маса вітчизняних товаровиробників, які такої підтримки потребували, залишилась у 2010 році поза її межами: із 52 тис. сільськогосподарських підприємств підтримкою скористалися лише 2,3 тисячі", - наголошується у повідомленні.
За даними Рахункової палати, пільгові кредитні ресурси, які були отримані у попередні періоди як державна підтримка, використовували у 2010 році лише 10% фермерських господарств.
Соціально спрямовані дорадчі послуги в 11 регіонах країни взагалі не надавалися, при цьому до державного бюджету повернуто майже 40% виділених за відповідною бюджетною програмою коштів Стабілізаційного фонду.
У цілому ж встановлено, що у 2010 році до державного бюджету за бюджетними програмами, які підлягали аудиту, повернуто як не використані майже 40 млн. гривень.
Колегія Рахункової палати зазначила, що запроваджена система державної підтримки агропромислового комплексу, фінансування якої здійснювалося у 2010 році за рахунок коштів Стабілізаційного фонду, через специфіку формування самого фонду, а отже і особливостей спрямування зазначених коштів, була "ілюзією гарантування підтримки" та не достатньо сприяла як ефективному розвитку галузі, так і розв'язанню соціальних питань села.
Внаслідок цього поза увагою залишилася значна частина вітчизняних сільськогосподарських товаровиробників, наголосили у Рахунковій палаті.