Банкрутство Греції може спровокувати "другу хвилю" світової кризи
Голова Німецького федерального банку (Бундесбанку) Йенс Вайдман допускає можливість банкрутства грецької держави.
Такий розвиток подій, за його словами, стане цілком ймовірним, якщо Афіни не виконають вимоги Міжнародного валютного фонду, Європейської комісії та Європейського центрального банку, передає Deutsche Welle.
У цьому випадку "не буде підстави для нових траншів у рамках програми допомоги", заявив Вайдман.
Подібний варіант, за словами банкіра, є "безглуздим".
У цьому випадку в складній ситуації опиняться й інші країни єврозони, підкреслив Вайдман.
Однак навіть якщо грецька держава буде визнана банкрутом, це не буде означати краху європейської валюти.
"Євро і в цьому випадку буде залишатися стабільним", - наголосив він.
У свою чергу голова фракції ХДС / ХСС у бундестазі Фолькер Каудер заявив про ймовірність нової фінансово-економічної кризи в разі припинення фінансової допомоги Афінам.
"Я добре розумію побоювання громадян. Але було б дуже ризикованим і тому безвідповідальним не надавати нову допомогу - в цьому випадку грецьку економіку очікує крах", - заявив Каудер.
Фінансовий колапс Греції, на його думку, неминуче відіб'ється і на інших країнах.
"Наслідком може стати нова фінансово-економічна криза", - попереджає християнський демократ. Водночас, для надання подальшої фінансової допомоги Афінам необхідно поставити певні умови, вважає Каудер.
Насамперед, за його словами, уряд ФРН має наполягати на залученні приватних кредиторів до реалізації заходів з подолання Грецією фінансово-економічної кризи.
Тим часом прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу висловився проти участі приватних кредиторів у програмі порятунку країни від банкрутства.
Подібна ідея міністра фінансів ФРН Вольфганга Шойбле є "теоретично правильною", але в реальності подібні заходи призводять до протилежного ефекту, заявив Папандреу.
"Переговори затягуються, а час іде", - додав глава грецького уряду.