Рішення суду в США за позовом Тимошенко матиме лише "теоретичну" користь?
Теоретично позитивне рішення американського суду за позовом Юлії Тимошенко до RosUkrEnergo може призвести до перегляду схеми повернення газу RUE.
Про це пише газета "Комерсант-Україна" із посиланням на високопоставлене джерело в Міністерстві енергетики й вугільної промисловості.
"Але для того щоб цього домогтися практично, Юлії Тимошенко потрібно спочатку повернутися у владу й дати керівництву "Нафтогазу" відповідне розпорядження повернути паливо", - вважає співрозмовник видання.
"Насправді ніякої змови між компаніями не було", - каже він.
Як відомо, Тимошенко звинувачує Фірташа у змові з метою маніпулювання рішенням Арбітражного суду Стокгольма, що призвело до "пограбування" запасів природного газу України.
Народний депутат від партії регіонів Валерій Бондик же вважає: "Американське правосуддя не має ніякого стосунку до наших проблем. Можливо, десь, якось, виграш буде сприйнятий. Але Юлії Володимирівні варто шукати правосуддя в Україні".
А його колега по комітету з питань правосуддя, позафракційний Святослав Олійник вважає: "Якщо предмет позову пов'язаний із предметом розслідування порушеної у відношенні неї кримінальної справи (Тимошенко обвинувачують у перевищенні влади й зловживанні службовими повноваженнями під час підписання контрактів на поставки російського газу в 2009 році), то всі обставини, які будуть установлені в іншій юрисдикції, прямо чи непрямо будуть впливати на юридичні процеси в Україні".
На думку Олійника, оскільки рішення американських судів виконуються в багатьох країнах, навіть якщо рішення за позовом Тимошенко не буде прийняте до уваги органами юстиції в Україні, воно буде сприйняте за кордоном.
Сам Фірташ сумнівається в тому, що Тимошенко має якісь підстави для оскарження рішення Міжнародного арбітражного трибуналу у Стокгольмі в судах Нью-Йорка чи будь-яких інших судових органах.
Як повідомлялося, 8 червня 2010 року Міжнародний арбітражний трибунал у Стокгольмі зобов'язав НАК "Нафтогаз України" повернути RosUkrEnergo 11 млрд. кубометрів газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд. кубометрів газу.
НАК повернула RUE 12,1 млрд. кубометрів газу, купивши необхідний для цього обсяг у російського "Газпрому" за ціною 230 доларів за тисячу кубометрів.