Ціни на харчі у світі почали знижуватися
Продовольчий індекс, який розраховується Сільськогосподарською і продовольчою організацією при ООН (FAO), знизився в березні на 2,9% з пікового показника в лютому.
Водночас, продовольчий індекс хоч і знизився, але все ж залишався вище рівня березня 2010 року на 37%, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".
Так, світові ціни на масла і цукор знизилися слідом за зниженням цін на зернові. Молочні продукти і м'ясо, однак, навпаки, додали в ціні.
Індекс цін на зернові знизився на 2,6% (до 252 пунктів) у порівнянні з цінами в лютому, але все ж залишився на 60% вище за рівень цін в березні 2010 року.
Останній місяць був надзвичайно волатильним для зернових: на початку ціни на зерно впали внаслідок подій у Японії і Північній Африці, однак до кінця місяця відреагували підвищенням на низьку пропозицію зерна у світі.
Ціни на рис впали на тлі високої пропозиції товару в країнах-експортерах і низького імпорту.
Ціни на олію та жири знизилися на 7% (до 260 пунктів), перервавши дев'ятимісячне подорожчання.
Падіння цін в основному було зумовлене прогнозами про відновлення світової пропозиції пальмової олії.
Ціни на цукор впали на 10% (до 372 пунктів) у порівнянні з високими показниками в січні і лютому.
Зниження світових цін аналітики FAO пов'язують із прогнозами щодо збільшення пропозиції продукту, зокрема з Індії (другий найбільший в світі виробник цукру).
Ціни на молочну продукцію підвищилися на 1,9% (до 234 пунктів) у порівнянні з цінами в лютому, залишаючись на 37% вище показників березня 2010 року.
Стійкий імпорт та нижче, ніж прогнозувалося, виробництво в країнах Південної півкулі, де виробничий сезон підходить до кінця, продовжили підтримувати зростання цін.
Ціни на м'ясо змінилися незначно, досягнувши 169 пунктів у березні.
Підвищувальна цінова тенденція на м'ясо з 2010 року дещо ослабла за останні місяці, що пов'язано із призупиненням імпорту з боку ключових ринків, зокрема Японії та країн Північної Африки.