Туристів в Чорнобиль возитимуть регулярно
Міністерство надзвичайних ситуацій закінчує підготовку до регулярного прийому туристів у Чорнобильській зоні відчуження.
Про це директор державного підприємства "Чорнобильінтерінформ" Оксана Нор повідомила на прес-конференції, передає УНІАН.
За її словами, на сьогодні вже проведено усі необхідні дослідження, зроблені радіологічні заміри на території зони відчуження.
З огляду на результати цих досліджень, МНС розробило низку маршрутів для регулярного прийому туристів у зоні відчуження.
За словами Нор, наступний етап підготовки до прийому туристів полягатиме у підписанні договорів з туристичними компаніями, які готові будуть возити туристів на територію ЧАЕС.
Вона зазначила, що критеріями відбору таких компаній буде їхній авторитет, а також можливість надати якісні туристичні послуги за низькими цінами.
Відповідаючи на питання журналістів, якою може бути ціна турмаршруту у зону відчуження, директор "Чорнобильінтерінформу" сказала, що остаточну ціну ще не визначено, однак вона несуттєво відрізнятиметься у різних фірм.
Нор також повдіомила, що розроблені туристичні маршрути включатимуть відвідування міста Чорнобиль, де зараз проживає частина працівників ЧАЕС, покинутого міста Прип'ять, а також самої ЧАЕС.
Вона зазначила, що перед відвідуванням зони відчуження кожен турист отримає необхідний інструктаж, йому розкажуть про правила поведінки і безпеки у зоні.
Вона додала, що за бажанням туристам може бути наданий додатковий захисний одяг.
У свою чергу, директор Департаменту охорони здоров'я та медикобіологічного захисту МНС Петро Волянський повідомив, що усі розроблені маршрути у зону відчуження розроблялися і погоджувалися з Міністерством охорони здоров'я.
За його словами, на сьогодні фахівці відзначають, що без ризику для здоров'я у сертифікованих місцях зони відчуження кожна людина може перебувати до п'яти діб.
Водночас начальник Державного департаменту - Адміністрації зони відчуження і зони безумовного відселення Дмитро Боборо сказав, що кожна людина перед відвідуванням зони має розуміти, що це її вибір і тому повинна суворо дотримуватись усіх правил безпеки.
Він повторив, що з цими правилами ознайомлять кожного туриста перед початком відвідування зони, а той, у свою чергу, своїм підписом має засвідчити, що ознайомився і буде дотримуватись цих правил.
Бобро додав, що туристичні маршрути розроблені таким чином, що вони не проходять потенційно небезпечними місцями в зоні.
Відповідаючи на питання журналістів, директор Нор зазначила, що перед початком регулярного відвідування туристами зони відчуження планується провести рекламну кампанію.
Разом з тим вона зауважила, що зона відчуження - це незвичайний туристичний об'єкт, вона не є місцем для якихось розваг.
Тому, за словами Нор, реклама таких туристичних турів зводитиметьсь до інформаційної кампанії про саму аварію на ЧАЕС, про зону відчуження.
Вона нагадала, що у 2011 року виповнюється 25 років з моменту аварії на ЧАЕС, і з цієї нагоди також буде проведена широка інформаційна кампанія.