ЦВК сумнівається в об'єктивності Рахункової палати
Рахункова палата повідомила про аудит ефективності використання коштів держбюджету Центральною виборчою комісією у 2009 році та за перше півріччя 2010 року.
У відповідь, ЦВК назвала даний звіт необґрунтованим звинуваченням.
"Центральна виборча комісія категорично не погоджується з наведеними висновками, вважаючи їх безпідставними та упередженими", - йдеться в поширеній заяві.
Відомство відзначає, співробітники Рахункової палати повинні знати, що у структурі витрат на вибори більше 85% складає заробітна плата членів виборчих комісій.
Протягом 2004-2010 років мінімальна заробітна плата в Україні зросла в 3,2 раза, що і зумовило зростання загальних витрат на проведення виборів президента у 2010 році порівняно з 2004 роком, кажуть у ЦВК.
"Тому робити порівняння витрат на вибори президента у 2004 та 2010 роках без врахування зазначеного фактору є економічно неграмотним і соціально шкідливим".
"1,1 млн.гривень бюджетних коштів, які, на думку Рахункової палати, ЦВК використала "неефективно" складають лише 0,1% загального обсягу витрат на підготовку та проведення виборів президента у 2010 році", - заявляє ЦВК.
Відомство заявляє, що в ході перевірки завідомо ігнорувались аргументи Центральної виборчої комісії щодо об'єктивної необхідності низки витрат.
"Зокрема, Рахункова палата стверджує, що у 2009-2010 роках комісією було витрачено 2,7 млн. гривень через недоліки в системі Державного реєстру виборців. Між тим, Рахунковій палаті були надані письмові пояснення, що зазначені закупівлі були здійснені у зв'язку із внесенням 21 серпня 2009 року змін до закону України "Про Державний Реєстр виборців", - кажуть у ЦВК.
По-четверте, про непрофесіоналізм Рахункової палати свідчить той факт, що, за її твердженням, починаючи з 2005 року, загальні витрати на створення Реєстру становили 152,3 млн. гривень, у той час як, насправді, закон України "Про Державний реєстр виборців" був прийнятий лише у 2007 році.
Загальні витрати з Державного бюджету на створення та обслуговування Реєстру у 2007-2010 роках склали 84,8 млн. гривень.