Депутати програли команді Черновецького землю
Окружний адмінсуд Києва відхилив позов заступника прокурора столиці, який вимагав анулювати рішення Київради про продаж приватній компанії "ВК-Брок" земельної ділянки у Шевченківському.
Спірна територія розташована на Подолі по вул. Глибочицькій, 73-97 і ще з радянських часів була передана в розпорядження парламенту, пише газета "Дело".
Однак у 2007 році Київрада не взяла до уваги цей факт, передавши ділянку комерційній структурі, пов'язаної з оточенням мера.
Посаду директора "ВК-Брок" до середини 2006 року обіймав Євген Шевчук, який згодом став керувати фракцією Блоку Леоніда Черновецького в Шевченківському районі столиці.
Після того, як в 2007 році Київрада проголосувала за продаж приватній фірмі цієї ділянки, Верховна рада звернулася до суду і навіть виграла суперечку в декількох інстанціях.
Саме її інтереси 2 листопада 2010 року представляв у Окружному суді Києва заступник прокурора столиці, якому відмовили судді.
Цікаво, що представник Верховної ради попросив суддів не задовольняти позов прокурора.
Дивну позицію парламенту в суді складно пояснити.
Минулої зими Київський апеляційний господарський суд визнав незаконним виділення спірної ділянки компанії "ВК-Брок" для будівництва житлово-офісного центру.
Суд постановив, що рішення депутатів суперечить статусу об'єкта, оскільки землю парламент отримав ще в 1986 році.
Ділянка була відведена для будівництва автобази президії Верховної ради УРСР.
Однак, витративши на підготовчі роботи 5 млн. доларів, у 1989 році будівництво заморозили.
З тих пір обгороджена ділянка, де вартість однієї сотки на піку цін доходила до 100 тис. доларів заросла деревами і кущами.
Про покинуту землю згадали лише в 2001 році.
Правда, замість автобази керівництво парламенту прийняло рішення побудувати по вулиці Глибочицькій, 73-97 житловий будинок для народних депутатів і співробітників парламенту.
Ділянка на Подолі повинна була частково вирішити квартирне питання для двох сотень сімей.
Передбачалося, що там будуть побудовані два будинки: один, на 205 квартир - для потреб Верховної ради, другий, на 163 квартири, мав відійти "Кіївмiськбуду".
Цей будівельний холдинг близько 10 років тому отримав статус замовника, інвестора і генпідрядника.
Пізніше "Кіївмiськбуд" змінив проект і збільшив поверховість та кількість квартир у "своєму" будинку зі 163 до 346.
Варто зазначити, що Верховна рада доводила свою правоту в ряді судових інстанцій.
Крім Київського апеляційного госпсуду, справу вже розглядали Шевченківський райсуд, Київський апеляційний адміністративний суд і Київський госпсуд.