"Лівела" втратила пільги. Бензин подорожчає?
Кременчуцька компанія "Лівела" втратила право ввозити в Україну нафтопродукти без сплати ввізних податків і зборів.
Як стало відомо "Делу", днями Енергетична регіональна митниця в судовому порядку домоглася скасування привілеїв для нафтотрейдера.
"Лівела", використовуючи пільги, активно розширювала свою діяльність. Частка трейдера на ринку нафтопродуктів, за останніми даними, перевищила 40%.
Тим часом інші оператори почали втрачати клієнтів і зупиняти виробництво палива. Інформацію про те, що "Лівелу" позбавили податкових пільг неофіційно підтвердили відразу декілька учасників ринку.
Нафтотрейдери відзначають, що їм відомо про ухвалення рішення щодо "Лівели", однак який саме суд виніс вердикт, сказати важко.
Не коментують подробиць конфлікту і самі учасники судового розгляду.
Рішення на користь митниці міг винести Харківський апеляційний адміністративний суд.
Саме цей суд розглядає апеляції на рішення Автозаводського районного суду Кременчука, який і дав "Лівелі" право на безмитне ввезення нафтопродуктів в Україні.
Фірма "Лівела" є дочірнім підприємством українсько-польської компанії "Тайстра".
Як свідчать матеріали справи, 7 вересня компанія звернулася до Автозаводського суду Кременчука з проханням роз'яснити судове рішення від 2004 року.
У цьому рішенні мова йшла про те, що компанія "Тайстра" та її "доньки" мають право ввозити паливо на територію України без сплати ПДВ, акцизного збору і ввізного мита.
Також компанія вимагала у суду пояснити Енергетичній регіональній митниці, як остання повинна здійснювати митне оформлення нафтопродуктів, які належать "Лівелі".
Через три дні після звернення "Лівели", 10 вересня, суд виніс рішення на користь компанії.
Зокрема за компанією було визнано право не платити ПДВ, акциз і ввізне мито.
Також суд зобов'язав митницю не стягувати з "Лівели" податкових зборів. Тим не менше рішення районного суду Кременчука було опротестовано і згодом скасовано.
Спочатку податкові привілеї в суді компанія пояснила тим, що її діяльність підпадає під дію закону "Про іноземні інвестиції", який був прийнятий у березні 1992 року.
У документі йшлося про те, що компанії, що залучають гроші з-за кордону, звільняються від податкових зборів.
Причому в законі зазначалося, що під його дію підпадають як компанії з іноземним капіталом, так і їх дочірні підприємства.
У документі також уточнювалося: інвестори мають право на пільги незалежно від подальшої зміни законодавчої бази.
Відповідно, за твердженням юристів "Лівели", їхня компанія має право не платити мито з двох причин.
По-перше, фірма є дочірнім підприємством "Тайстри", яка створювалася відповідно до закону "Про іноземні інвестиції".
По-друге, закон дав їм право не звертати уваги на зміни законодавства.