Українці збільшать витрати на Новий рік
Українці мають намір збільшити свої витрати на новорічні й різдвяні свята на 14,8% до 2 970 гривень.
Про це сказано в дослідженні компанії Deloitte, передають "Українські Новини".
"Під час опитування більшість із українських споживачів заявили про намір збільшити свої витрати на святкування Нового року. Згідно з даними дослідження, в Україні витрати на новорічні свята зростуть у середньому на 14,8%", - сказано в повідомленні компанії за результатами дослідження.
Із запланованої суми в середньому 2 970 гривень на подарунки українці планують витратити 1 590 гривень, на новорічний стіл - 955 гривень, на новорічні розваги - тільки 424 гривні.
Із всіх країн, які прийняли участь у дослідженні, Україна показала найвищу динаміку зростання новорічних витрат.
Однак, незважаючи на заплановане значне зростання витрат, їх рівень порівняно з іншими країнами залишається невисоким.
Так, якщо в євро-еквіваленті витрати українців плануються в середньому на рівні 280 євро, то, наприклад, у Великій Британії - 750 євро, в Ірландії - 1 020 євро, Німеччині - 470 євро, Швейцарії - 830 євро, Іспанії - 655 євро, Польщі - 445 євро, Росії - 385 євро.
Більшість опитаних українців хотіли б у вигляді подарунка на Новий рік одержати подорож, а також гроші, третє місце серед подарунків зайняли електронні пристрої для дому.
При цьому дарувати на Новий рік українці планують косметику й парфумерію.
У європейських країнах відносно подарунків переважає практичність і раціональність - як подарунок для себе більшість європейців вибрали гроші, подарункові ваучери, одяг, взуття й книги.
Дарувати ж, як й в Україні, європейці планують переважно косметику й парфумерію.
Щоб не помилитися з подарунком більшість респондентів планують заздалегідь запитати близьких, що вони бажають одержати в подарунок, ця ж тенденція присутня й в Україні.
51% опитаних українців вважає, що економіка країни перебуває в стані рецесії, однак все-таки простежується динаміка поліпшення настрою споживачів, а 38% українських респондентів вірять у поліпшення свого добробуту в 2011 році, що є однією із причин, які у передноворічному сезоні викликали зростання попиту на товари.
Більше того, близько 30% українців готові на святкування новорічних свят брати кошти в борг.
Під час цього дослідження було опитано 20 655 респондентів з 19 країн Західної й Східної Європи.
Україна бере участь у дослідженні втретє.