Українська правда

Європейським банкірам радикально урізали премії

8 липня 2010, 10:49

Банкірам у Європейському Союзі доведеться в майбутньому звикати до життя без астрономічних бонусів.

Європарламент ухвалив закон, який обмежує розмір виплати преміальних, передає Deutsche Welle.

Вважається, що саме така система винагородження праці банківських менеджерів теж зробила свій внесок у виникнення світової фінансової кризи.

"Фактом є те, що при виплачуванні бонусів досі, як правило, бралися до уваги короткострокові підрахунки. Тому винагороджувався ризик. Саме це ми тепер і припинили", - каже австрієць Отмар Карас.

У Європарламенті він представляє консервативні сили й теж брав участь у розробці законопроекту, який ухвалили в середу.

Тепер у ЄС вдаються до інших стимулів. Починаючи від 2011 року для визначення розміру бонусів головну роль відіграватимуть довгострокові успіхи.

"Ми хочемо, щоб преміальні не були вищими за річний заробіток. Лише частина бонусів, а саме 30 відсотків, виплачуватиметься відразу", - пояснив Карас.

Решта суми виплачуватиметься через три, а то й п'ять років.

Альтернативний варіант - замість грошей пропонується опція на акції або подібні фінансові продукти, цінність яких залежить від успіху фінансового інституту.

Крім того, можуть вимагати взагалі повернення третини виплаченої суми, якщо банк опиниться в скрутному становищі.

Цей захід має гарантувати, щоб не повторилася ситуація, коли за помилки банкірів потім розплачуються платники податків.

Також топ-менеджери більше не зможуть полишати фінансовий інститут з "жирним" відшкодуванням і правом на солідну пенсію, якщо перед тим довели банк до банкрутства.

Реальні виплати залежатимуть від того, як розвиваються справи в банку.

"Таким чином жоден менеджер не матиме інтересу ризикувати й вдаватися до спекуляцій. Адже тепер у разі виникнення в банку проблем він втрачатиме й свої бонуси. Це абсолютно однозначна відповідь на помилки минулого", - сказав Карас.

Фінансовий експерт фракції "зелених" у Європарламенті Свен Ґріґольд звернув увагу на те, що з таким законом Європейський Союз виступає тепер в ролі взірця для всього світу.

"Це найкраще і найглибше регулювання менеджерських виплат в усьому світі", - сказав Ґріґольд.