Українська правда

Конкурентоспроможність України продовжує погіршуватися

1 липня 2010, 09:05

У рейтингу міжнародної конкурентоздатності Україна 2010 року знизилася на 10 позицій і посідає 82 місце серед 133 країн.

Про це свідчить представлений у Києві фондом "Ефективне управління" та Світовим економічним форумом підсумковий Звіт конкурентоздатності України, передає Deutsche Welle.

Згідно з документом, Україна покращила свої позиції лише за трьома складовими конкурентоздатності.

Це 49 місце за ефективністю ринку праці, 29 місце за розмірами ринку і 78 місце за розвитком інфраструктури. Покращення в цих позиціях складає від 5 до 1 пункту.

Директор фонду "Ефективне управління" Наталя Ізосімова зазначає, що "це не висновки і не рекомендації. Це лише інформація до роздумів, яка є важливою для тих, хто ухвалює рішення щодо інвестицій та державної політики".

"Це інструмент, який дозволяє оцінити глибину наслідків кризи для економіки України і стати частиною тієї дискусії, яка сьогодні розгорнулася навколо економічних реформ та подальшого розвитку країни", - сказала Ізосімова.

За її словами, подібні дослідження тривають вже третій рік поспіль. Але цього року була проаналізована конкурентоздатність України на національному та регіональному рівні 20 територіальних одиниць.

Ці регіони, як сказала Ізосімова, виробляють 90% українського ВВП.

Перше місце посів Київ, з незначним відставанням від нього йде Дніпропетровська область. Третє місце дослідники поділили між Закарпатською та Львівською областями.

Присутній на презентації мер Львова Андрій Садовий повідомив про співпрацю з авторами звіту, дослідження яких допомогли йому почати розвивати туристичну галузь та бізнес-послуги в його місті.

"Як правило, компанії між собою конкурують. Ми всі в Ратуші їх об'єднали і дали їм розуміння, що спільно зробивши цю велику синергію ми розширюємо це велике поле. Тому сьогодні вже є регулярні зустрічі представників туристичного бізнесу і ми спільно працюємо над розробкою стратегії промоції міста", - сказав Садовий.

Партнером української сторони в межах проведеного дослідження виступив економіст мережі міжнародної конкурентоздатності Всесвітнього економічного форуму Т'єррі Ґейґер.

Він заявив, що створений одним із спонсорів Партії регіонів Рінатом Ахметовим фонд "Ефективний розвиток" покладає сподівання у розв'язанні теперішніх економічних проблем на нову владу.

"Україна втратила 17% ВВП лише минулого року. Тоді, як цілий світ не демонстрував жодного економічного зростання під час кризи. За останні роки Україні не вдалося покращити свою конкурентоспроможність і впровадити необхідні реформи ще й через тривалу політичну нестабільність. Прихід до влади нового уряду та стабілізація світових ринків відроджують сподівання на те, що реформи будуть нарешті впроваджені і будуть створені більш сприятливі, прозорі та передбачувані умови для бізнесу", - сказав Ґейґер.