Закон про кризу визнали неконституційним
Конституційний Суд визнав неконституційним закон №639-VI "Про першочергові заходи щодо запобігання негативних наслідків фінансової кризи й про внесення змін до деяких законодавчих актів" у редакції від 4 лютого.
Відповідне рішення КС оголосив його голова Андрій Стрижак у залі засідань, повідомляє агентство "Українські новини".
КС мотивував своє рішення тим, що була порушена процедура набуття чинності цього закону.
Зокрема, у рішенні КС зазначається, що цей закон був прийнятий у цілому 23 грудня 2008 року, але президент його не підписав і 14 січня повернув у парламент зі своїми пропозиціями.
Після цього Верховна рада частково врахувала пропозиції президента й прийняла його в новій редакції 4 лютого.
Однак у зв'язку з тим, що не всі пропозиції були враховані, президент наклав повторне вето до цієї редакції закону, яке було подолано парламентом 3 березня, у результаті чого закон був прийнятий.
У зв'язку з цим КС вважає, що остаточною датою прийняття закону варто вважати не 4 лютого, як зараз, а 3 березня.
Заключні положення цієї редакції закону встановлюють порядок й особливості підтримки Національним банком ліквідності комерційних банків, які надали кредити сільськогосподарським виробникам.
Зокрема, установлюється, що НБУ повинен підтримувати ті банки, які продовжили кредити сільгоспвиробникам.
Крім цього, заключні положення цього закону продовжують дію мораторію на продаж землі сільгосппризначення до 1 січня 2010 року.
Як повідомлялося, 20 березня Президент Віктор Ющенко направив у КС подання з проханням оцінити конституційність цього закону.