Moody's передрікає конфлікт України з МВФ через політичний безлад
Президентські перегони, що передують виборам глави держави в січні 2010 року, стали причиною плутанини в політиці Національно банку вже більше року.
Про це ідеться у повідомленні прес-служби міжнародного рейтингового агентства Moody's.
Згідно з повідомленням, політичний безлад, що панує в усьому спектрі макроекономіки країни, загрожує новим конфліктом з Міжнародним валютним фондом, а також зниженням довіри інших фінансових установ, що може надати знижувального тиску на суверенний рейтинг України "В2".
"Наслідки нещодавніх конфліктів з приводу політики центробанку в подальшому були посилені глобальним економічним спадом, що мало серйозні наслідки для української валюти та економіки в цілому. Ідеологічні баталії між президентом і прем'єр-міністром, суперниками на майбутніх виборах, призвели до плутанини в політичних заходах впливу на економіку, а також до важливих кадрових змін у НБУ протягом минулого року", - прокоментував ситуацію віце-президент і провідний аналітик агентства Moody's по Україні Джонатан Шиффер.
Він зазначив, що ці протиріччя призвели до частих сутичок з МВФ з приводу виконання встановлених Фондом вимог до розвитку країни.
Це поставило під сумнів рішення МВФ про продовження транш-кредитування.
Крім того, підкреслив експерт, це протистояння ще більше підсилює скептицизм учасників світового ринку щодо можливості українських компаній з високою заборгованістю та банків уникнути дефолту.
Шиффер також говорить, що із зростанням політичної турбулентності населення України демонструє зниження довіри до національної валюти аналогічно тому, як це було восени 2004 року.
Заходи, що вживаються НБУ заходи для запобігання росту недовіри до фінансової системи і різкого падіння обмінного курсу викликали зворотний ефект.
Вони сприяли більшому заплутуванню фінансових операцій, зниженню довіри до національної валюти і банківської системи в цілому, а також знизили шанси банків почати видавати кредити для стимуляції реального сектора економіки.
Як вважає Шиффер, черговий раунд спекуляцій з валютою в Україні у випадку, якщо МВФ відстрочить програму виплат, спричинить значний відплив резервів з країни.
"Такий розвиток подій призведе до підвищення коефіцієнта заборгованості, що, поряд зі слабким інституційним розвитком України, ймовірно, стане причиною погіршення агентством Moody's суверенного рейтингу України "В2", - заявив він.