Думка експерта: Дії уряду відлякують стратегічних інвесторів
Пропозиція уряду щодо примусового виділення 30% прибутку на дивіденди не поліпшить положення міноритаріїв, але може відлякати значну кількість стратегічних інвесторів.
Так вважає голова аналітичного відділу КУА "Бонум Груп" Олександр Дмитрієв.
"По суті, бенефіціарів обмежують у базовому праві реінвестування у власність, тобто в нарощуванні її біржової вартості", - підкреслює експерт.
За його словами, від "турботи" держави виграють лише спекулянти, зацікавлені в миттєвому прибутку, а не в стабільному розвитку підприємств.
Внесення положення про обов'язкове відрахування 30% прибутку будь-якого акціонерного товариства на дивіденди до "Закону про Державний бюджет України на 2010 рік" викликає подив.
"Сумнівно, щоб це положення було якось пов'язане з витратами або доходами держави. Швидше, це зобов'язання має "підсолодити" в очах громадськості негативні сторони бюджету", - зазначає Дмитрієв.
Він стверджує, що така ідея розподілу прибутків виглядає дещо популістичною і запропонований принцип суперечить ключовому праву власника: на свій розсуд пускати прибуток на розвиток або на дивіденди.
"Адміністративне втручання у справи приватних підприємств порушує фундаментальний принцип свободи підприємництва. Це неминуче позначиться на ставленні до країни закордонних інвесторів, в першу чергу, крупних", - переконаний Дмитрієв.
Крім того, за його словами, захід буде негативно сприйматися потенційними інвесторами-іноземцями і через послаблення конкурентноздатності українських активів.