Фондові індекси знову здають позиції
Згідно з результатами торгів у п'ятницю, українські індекси знову фіксують падіння.
Порівняно з четвергом, ситуація на ПФТС не змінилася, індекс продовжує неспішний бічний рух, гравці залишаються осторонь, отже, не задіюються гроші.
Поки така ситуація буде зберігатися, аналізувати подальший розвиток подій буде дуже важко, повідомляє FundMarket.
За підсумками торгового дня, індекс знову поступився трохи території "ведмедів".
А ось "Українська Біржа", почавши день зі зниження, знайшла в собі сили відіграти падіння.
В цілому можна сказати, що стан речей не буде кардинально змінюватися до тих пір, поки ситуація на зарубіжних торгових платформах неоднозначна, а вітчизняні біржі відчувають дефіцит ліквідності.
У п'ятницю на ПФТС за всіма цінними паперами, включаючи корпоративні облігації і ОВГЗ, укладено 35 угод. Обсяг торгів склав 5,5 млн. гривень. На "Українській Біржі" - 261 угоди, обсяг торгів - 5,1 млн. гривень.
Індекс ПФТС опустився на 0,25%, до рівня 406,01 пункту, індекс UX, що розраховується "Українською біржею", втратив 0,45%, опинившись на рівні 976,96 пункту. У той же час, UAI-50 упав на 0,15%, досягнувши позначки 27,66 пункту.
"Блакитні фішки" на двох основних торгових майданчиках знову зазнали зниження: ВАТ "Укрнафта" (-2,44% на ПФТС і -2,12% на УБ), ВАТ "Укрсоцбанк" (-2,40% на ПФТС), ВАТ "Центренерго "(: CEEN) (-0,46% на ПФТС і -1,65% на УБ).
У "другому" і "третьому" ешелонах - та ж картина: ВАТ "Стахановський вагонобудівний завод" (-8,16%), ВАТ "АвтоКрАЗ" (-2,00%), ВАТ "Єнакіївський металургійний завод" (-0,95%). Винятком став "Ясиновський коксохімічний завод" (12,38%).
Лідерство за обсягом на УБ закріпилося за ВАТ "Укрнафта" - 887 тис. гривень.
Лідер падіння - ВАТ "Пивобезалкогольний комбінат "Славутич" (-20,68%). Лідер зростання - ВАТ "Мегабанк" (+5,26%).
Лідерство за обсягом на ПФТС закріпилася за Північним ГЗК - 3,9 млн. гривень.
Лідер падіння - "Суднобудівний завод "Залив" (-16.67%). Лідером росту став "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" (+ 20.93%).
Найбільш значного зниження зазнав індикатор нафтогазової галузі (-1,44%). Максимальне зростання зафіксоване за індексом гірничорудних підприємств (0,74%).