Гроші Євро-2012 ідуть на об'єкти та заходи, що не стосуються чемпіонату
Бюджетні кошти Державної цільової програми підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу витрачаються на об'єкти та заходи, які не мають стосунку до чемпіонату.
Про це пише газета "Дзеркало тижня" з посиланням на свої джерела.
Так, за інформацією видання, Міністерство у справах сім'ї, молоді і спорту не має документів, які обгрунтовують включення раніше незапланованих до будівництва об'єктів до програми Євро-2012.
Зокрема, відсутнє обгрунтування включення до програми зведення на території, що належить приватній фірмі, Національного олімпійського центру підготовки з ігрових видів спорту з центром спортивної медицини та антидопінговим центром у селі Гореничі Київської області.
На будівництво цього центру заплановано витратити 448,2 млн. бюджетних коштів, 2008 року було виділено 38,6 млн. гривень.
Джерела також проінформували про ініціативу Міністерства охорони здоров'я направити 6,5 млн. коштів держпрограми на капітальний ремонт гуртожитків медичних закладів освіти та центрів післядипломної освіти.
Ще 20 млн. гривень МОЗ вирішило передати реабілітаційно-діагностичному центру у Краматорську Донецької області.
Жоден з вказаних об'єктів не входить до переліку медичних закладів, які повинні обслуговувати чемпіонат.
Крім того, як повідомляють джерела, за рік Міністерство освіти і науки так і не змогло розробити і затвердити деталізований план освоєння виділених програмою Євро-2012 коштів.
Планувалося, що МОН вже витратить 20 млн. гривень з держбюджету на будівництво нових гуртожитків і 2,6 млн. гривень - на заходи, пов'язані з правами інтелектуальної власності УЄФА.
При цьому бюджетні гроші МОН витрачало на власний розсуд - 4,75 млн. гривень було спрямовано не на будівництво шести нових гуртожитків, як передбачено програмою, а на реконструкцію і ремонт старих, котрі не прийматимуть гостей чемпіонату.
За підрахунками експертів, всього на підготовку "спальних місць" для гостей було використано лише 34% коштів, виділених в рамках програми Євро-2012.
Що стосується захисту інтелектуальної власності УЄФА, в рамках програми Євро-2012 всупереч законодавству МОН отримало 700 тис. бюджетних гривень на проведення експертизи заявок щодо реєстрації прав на інтелектуальну власність УЄФА.
Проте вказані роботи, згідно з українським законодавством, повинні виконуватися за рахунок зборів, сплачених заявниками.