Українська правда

Клюєв нагадав, що 95% шахт не модернізувалися вже 20 років

6 липня 2009, 11:11

Якщо держава думає про майбутнє хоча б на 10 років уперед, вона повинна підтримати вугільну галузь зараз.

Про це заявив народний депутат, заступник лідера Партії регіонів Андрій Клюєв в інтерв`ю агентству "УНІАН".

За словами депутата, ситуація критична - "з початку поточного року практично жодної гривні бюджетних коштів не було спрямовано на придбання устаткування для введення нових очисних забоїв і капітальне будівництво".

За прогнозами Клюєва, за таких підходів і у разі песимістичного варіанту розвитку світової кризи в найближчі декілька років рівень видобутку вугілля в Україні може впасти удвічі.

Він нагадав, що 95% шахт не модернізувалися вже 20 років.

Клюєв також зазначив, що уряд не має права недофінансувати заходи з охорони праці, оскільки йдеться про життя людей.

На думку депутата, окрім прямих дотацій з бюджету, багато питань можна вирішити і в кризовий період, не залучаючи додаткових коштів.

"Виживає лише той, хто ефективно управляє" - уряд повинен стежити за балансом енергоносіїв, планувати його, і вчасно втручатися, як у разі зростання дефіциту, як і у випадку перевиробництва того ж вугілля, вважає Клюєв.

"Необхідно регулювати завантаження потужностей атомної, теплової і гідрогенерації. Важливо правильно планувати ремонти, зокрема і атомних станцій. Наприклад, зараз для того, щоб уникнути накопичення дуже великих запасів вугілля, необхідно завантажити роботою вітчизняні ТЕЦ", - заявив депутат.

Клюєв зазначив, що уряд також повинен максимально сприяти вугільникам у пошуку нових ринків, обмежувати імпорт.

На його думку, заходи з порятунку галузі мають бути системними.

"Необхідно не тільки ретельно законодавчо виписати процедури надання державної підтримки, але й ухвалити якісний закон про особливості приватизації вуглевидобувних підприємств, передбачивши, зокрема, механізми залучення недержавних інвестицій і виконання інвесторами своїх зобов`язань", - сказав Клюєв.

За словами депутата, потрібно максимально стимулювати інноваційне оновлення шахтного устаткування - це основний шлях підвищення ефективності галузі.

Важливо не забувати про майбутнє країни - давно пора кардинально відновити енергетичну стратегію до 2030 року, зазначив Клюєв.

"Незважаючи на уявне падіння попиту і цін на енергоносії в світі, стратегічно вугільна галузь для нас дуже важлива. І не лише з точки зору енергетичної безпеки, але й соціальної, а також з огляду на загальні економічні плани країни", - сказав депутат.

Клюєв нагадав, що у розвинених країнах споживання вугілля на душу населення в 2-3 рази більше, ніж в Україні, "і ми, маючи вугільних запасів на багато десятиліть, повинні зберегти галузь для наших дітей і онуків".