Ющенко констатує стабілізацію на грошово-валютному ринку
Ющенко вважає, що ситуація з платіжним балансом країни покращується, в результаті чого спостерігається зміцнення гривні.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента.
За його оцінкою, ситуація на грошово-валютному ринку стабілізувалася, курс гривні почав укріплюватися і показники платіжного і торговельного балансу не мають вже тиску на курс національної валюти.
За його словами, НБУ з 18 до 22 травня купив надлишкову пропозицію валюти на міжбанківському валютному ринку на суму близько 160 млн. дол. в результаті покращення ситуації із зовнішньою торгівлею.
"Платіжний і торговий баланс не є проблемою сьогодні", - сказав він.
У своєму виступі Ющенко також охарактеризував поточний стан української економіки, яка, за його словами, за підсумками першого кварталу цього року може втратити орієнтовно до 23% ВВП.
За оцінкою НБУ, падіння індексу виробництва базових галузей за І квартал становило 30,1%.
За оцінкою президента, золотовалютні резерви України на кінець поточного року сягнуть близько 26 млрд. дол. із урахуванням фінансування з боку міжнародних фінансових організацій.
Ющенко також відзначив відновлення притоку депозитів в банківській системі. За його оцінкою, позитивні тенденції на фінансовому ринку можуть підсилитися. Разом з тим голова держави наголосив, що певну проблему представляє державний бюджет на поточний рік.
Голова держави наголосив, що внаслідок світової фінансової кризи темпи падіння економіки в Україні є одними з найбільших у Європі. При цьому, для виправлення такої ситуації, окрім пропозицій перечекати кризу 3-4 місяці, на думку президента, дієвих заходів досі не вжито.
Для прикладу, основні макроекономічні показники, покладені в розрахунки Державного бюджету 2009 року, не переглянуті, внаслідок чого існують ризики несвоєчасної виплати заробітної платні, пенсій, стипендій тощо.
Президент знову наголосив, що бюджет треба переглянути, зауваживши, що уряд так і не виконав обіцянки внести проект змін до бюджету, які він обіцяв внести ще у лютому, а потім - у травні.