Макропоказники не виправдали урядових прогнозів
Затверджені Кабінетом Міністрів макроекономічні показники за підсумками першого кварталу вийшли за порогове значення.
Про це заявив заступник міністра економіки Валерій Мунтіян, повідомляється в прес-релізі агентства стратегічних рішень "Голуб і Шинкаренко".
"ВВП за підсумками року може знизитися до 8%. Індекс споживчих цін становитиме близько 17%", - прогнозує Мунтіян.
Заступник міністра підкреслив, що макроекономічне прогнозування в Україні повинно бути деполітизоване.
"Макроекономічні показники повинні бути реальними, сигнали - чіткими та зрозумілими, як для бізнесу, так і для громадян, а також міжнародних фінансових організацій, партнерів, інвесторів", - заявив він.
За словами заступника міністра, країна потребує системної комплексної антикризової програми.
"Розроблено окремі антикризові заходи. Однак до сих пір в Україні немає реальної стратегії та системної комплексної антикризової програми, за допомогою якої можна було б концентрувати ресурси і мінімізувати ризики, пов'язані із світовою кризою. Криза системна і комплексна, тому протистояння і реакція на неї повинні бути адекватними", - підкреслив Мунтіян.
На його думку, необхідно терміново ліквідувати структурні диспропорції в економіці. Ставка робиться на розвиток пріоритетних галузей, і в першу чергу - АПК.
"Перш за все, необхідно забезпечити внутрішній попит, - сказав Мунтіян. - Для цього потрібно переглянути промислову політику, політику ціноутворення, доходів населення. Необхідно знизити процентні ставки, зробивши кредити доступнішими, більш ефективно проводити монетарну політику, приділяючи увагу таким факторам, як грошова база і грошова маса, швидкість грошового обігу в економіці".
Він вважає, що дуже небезпечно в умовах кризи сподіватися тільки на позикові кредитні ресурси.
"Ми не розвиваємо внутрішній попит, не використовуємо внутрішні ресурси. Це небезпечна диспропорція", - підкреслив Мунтіян.
На його думку, необхідно зменшити вплив міжнародних фінансових організацій на нашу банківську систему і державу в цілому.