Ющенко розраховує, що МВФ мобілізує Тимошенко
Кризу буде подолано, але для цього необхідно провести відповідні зміни в економічній і фінансовій політиці, переконаний президент Віктор Ющенко.
"Перечекати кризу неможливо. Треба змінюватися, треба діяти", - закликав Ющенко під час наради з представниками банківської сфери, повідомляє прес-служба президента.
За оцінкою президента, ситуація почала нормалізуватися. Свідченнями цього є стабілізація курсу гривні, зокрема, вгамувалися спекулятивні настрої на готівковому валютному ринку, зниження відпливу депозитів населення, позитивне сальдо зовнішньої торгівлі.
"За останній час вдалося приборкати ключові дестабілізуючі фактори... ми знаходимося в точці відліку, з якої починається або покращення процесу, або депресія", - констатував він.
За прогнозом президента, золотовалютні резерви Національного банку України становитимуть 14-14,9 мільярда. З урахуванням допомоги Міжнародного валютного фонду - 25-26 мільярдів.
"Завдяки зусиллям місії МВФ, НБУ, уряду дійшли спільної позиції щодо оцінки і прогнозу ситуації. Думаю, що великим внеском нинішньої місії МВФ буде те, що Україна врешті прийме реалістичні макроекономічні показники, дасть правильну оцінку бюджетним, економічним та інфляційним процесам. Це тільки нас мобілізує", - переконаний президент.
Він запропонував комерційним банкам провести переговори з міжнародними фінансовими установами щодо реструктуризації або пролонгації фінансових зобов'язань II-IV кварталів.
Говорячи про проблеми, які залишилися у фінансовій сфері, президент назвав непрозорість операцій з купівлі банками валюти для власних потреб. Відповідальність за чесність цих операцій президент поклав на керівників банків.
Також Віктор Ющенко назвав таку проблему, як тиск з боку позичальників у іноземній валюті.
Президент схвально оцінив запровадження Національним банком спеціальних валютних аукціонів для задоволення вимог позичальників і реалізацію окремими банками власних програм конвертації валютних кредитів у кредити в національній валюті.
"Прямий обов'язок - знайти діалог і максимально оптимально обслугувати ці претензії. Банківська система України повинна говорити на позитивних тонах з клієнтом", - закликав президент.
Глава держави також нагадав про необхідність фінансування фонду гарантування внесків населення.
У нараді взяли участь голова Національного банку Володимир Стельмах, перший заступник глави секретаріату Олександр Шлапак, голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу, в.о. директора Світового банку по Україні, Білорусі і Молдові Пабло Сааведра, представники понад 20 українських комерційних банків.