ПФТС впадає в передчасну сплячку

Понеділок, 27 жовтня 2008, 18:32
За результатами торгів в понеділок, 27 жовтня, індекс ПФТС знизився на 3,73%, сягнувши рівня в 222,26 пункту.

По всіх коштовних паперах, включаючи корпоративні облігації, пройшло  89 операцій. Об'єм торгів склав 22 млн грн., з них всього 5 млн грн. дісталося ринку акцій, пише видання FundMarket .

Найбільшому тиску піддалися акції металургії, які подешевшали в середньому на 7,51%. Зростанням цін можуть похвалитися акції трубної промисловості, що піднялися в ціні в середньому на 0,73%.

Звичні низькі об'єми торгів і малу кількість операцій все більше губить фондовий ринок. Настільки малі об'єми не спостерігалися вже декілька років, за винятком недавніх днів, коли платформу закривали або до відкриття торгівельної сесії, або через якийсь час її роботи.

Сьогодні з'явилося повідомлення про те, що МВФ готовий підтримати Україну допомогою у розмірі 16,5 млрд доларів. Останнє слово - за парламентом, який повинен прийняти пакет антикризових заходів. «В разі появи зважених антикризових рішень і їх виконання - можна буде говорити про перспективи зростання ринку», - вважає начальник аналітичного відділу КУА «Таск інвест» Андрій Шевчишин.

Очікування виплати дивідендів ВАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь" виправдалися, що спровокувало зростання котирувань його акцій. Вони піднялися в ціні на 31,15%, тоді як виплачений дивіденд складатиме по цінах на сьогоднішній день 37,5% від вартості акції комбінату.

У групу зростання за підсумками торгів сьогодні також потрапили: Інтерпайп трубний завод Новомоськовський (+18,68%) , ВАТ "Мотор Січ" (+1,20%), ВАТ "Ужгородський турбогаз" (+ 1,49%).

Основний тиск на ринок надав зниження цін наступних емітентів: ВАТ "Маріупольський завод важкого машинобудування "Азов" (-50,00%), ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" (-21,57%), ВАТ "Крюківський вагонобудівний завод" (-12,05%), ВАТ "Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча"  (-13,33%).

Нагадаємо, що російські фондові майданчики так і не відкрилися, а європейські - продовжили своє падіння і сьогодні.

В цей же час, уряд США оповістив про початок виконання «плану Полсона» шляхом виділення 125 млрд доларів для дев'яти найбільших банків країни, на що ринок все одно відреагував песимізмом - індекси з початку відкриття торгів знизилися.