Українська правда

ПФТС: вдаримо облігацією по проблемах

22 жовтня 2008, 19:47

За результатами торгів у середу, 22 жовтня, індекс ПФТС знизився на 2,8%, досягши рівня в 264,94 пунктів.

За всіма цінними паперами, включаючи корпоративні облігації й ОВДЗ, було укладено 118 угод. Обсяг торгів склав 208 млн. грн., з них 13 млн. грн. дісталося ринку акцій, повідомляє FundMarket.

Більш широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (Український Зважений Індекс), зафіксував падіння на 2,9%, зупинившись на 27,45 пункті.

Таким чином, дводенне зростання було нівельоване у середу зниженням. Всього 0,31 пункту індексу ПФТС не вистачило для встановлення чергового історичного мінімуму.

Аналітик КУА Parex Asset Management Ukrainе Олексій Дударенко підкреслив, що вже якого разу ПФТС не може похвалитися умовами торгів. На ринку в більшості випадків проходять технічні угоди, тому що для нормальної торгівлі необхідною умовою є вузькі спреди, що є занадто широкими на сьогодні.

"Єдиним діючим ринком зараз є сектор ОВДЗ, прибутковість по якому останнім часом сильно виросла. Це є привабливим моментом для компаній з метою власного рефінансування", - підсумував експерт.

Сильне зниження спостерігалося за акціями наступних емітентів: ВАТ "Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча" (-28,18%), ВАТ "Запорізький завод феросплавів" (-16,80%), ВАТ "Єнакіївський металургійний завод" (-9,89%), "Укрнафта" (-9,19%).

Позитивом у зростанні цін відрізнилися наступні компанії: "Інтерпайп Новомосковський трубний завод" (+33,41%), "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" (+8,33%), ВАТ "Авдєєвський коксохімічний завод" (+4,59%), ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" (+1,72%).

Лідером за обсягами торгів по праву належить ВАТ "Крюківський вагонобудівний завод", у якого обсяг торгів склав 2,5 млн. грн. в 22 угодах.

На той же час, ринок відчуває серйозний недолік у ліквідності. Надією на повернення іноземного інвестора і його капіталу може бути міжнародна допомога, наприклад, від МВФ. Найближчим часом буде прийняте рішення, у якому розмірі й на яких умовах нададуть Україні допомогу.

Аналітик Foyil Securities Володимир Габріелян вважає, що "стабілізаційний кредит МВФ може бути позитивно сприйнятий іноземними інвесторами, що позначиться на зниженні премії за ризик, що досяг небувалих висот останнім часом".

Тим часом, зниження вартості стратегічних ресурсів, таких як метал й нафта, робить сильний тиск на акції компаній, що залежать від них. Недовіра до майбутніх фінансових прибутків компаній призводить до загального негатива на ринку через рецесію, що насувається.

ПФТС