Топ-менджери втрачають привілеї

Вівторок, 21 жовтня 2008, 17:18
 

Кількість країн, що вводять обмеження на зарплати топ-менеджерів банків, збільшуються.

У понеділок до їхнього числа ввійшли Німеччина і Швеція, повідомляє агентство "Інтерфакс Україна" з посиланням на газету The Wall Street Journal.

До теперішнього моменту принаймні шість країн уже ввели ліміти або готові зробити це. Така ситуація може призвести до повсюдної зміни практики нарахування зарплат керівникам вищої ланки, а також спровокувати перехід топ-менеджерів до компаній, на які не поширюється дія цих обмежень.

Уряд Швеції 20 жовтня обнародував план, що припускає надання гарантій за депозитами у банках обсягом 200 млрд. дол. Банки, що візьмуть участь у цій програмі, повинні будуть ввести обмеження на розмір винагород своїх ключових менеджерів.

Німеччина обмежила річний оклад основних керівників сумою в 500 тис. євро, а також ввела інші ліміти на доходи топ-менеджерів банків, що одержують від уряду капітал або продають неліквідні активи в рамках урядового плану з підтримки фінансової системи.

Розроблена міністерством фінансів США програма з подолання кризи в банківській сфері також містить у собі введення обмежень на винагороди топ-менеджерів. Низка експертів вважає, що це може призвести до появи лімітів на зарплати керівників інших американських компаній.

Найбільш жорсткі обмеження припускає план німецького уряду. Крім лімітів на зарплату топ-менеджерів, він також передбачає заборону бонусів, надання опціонів на придбання акцій.

Урядова програма підтримки банківського сектора, можливо, буде діяти до 2012 року. При цьому банки, що лише користуються кредитними гарантіями, звільнені від необхідності накладати подібні обмеження.