Українська правда

Про ранкове зростання на ПФТС уже забули

17 жовтня 2008, 15:44

У п'ятницю, 17 жовтня, станом на 13:30, серед компаній, за цінними паперах яких було здійснено угоди, зафіксоване зниження котирувань.

Н цей час, UAI-50 (Український Зважений Індекс - FundMarket) показав падіння на 3,71%, досягши 27,82 пункту.

За словами трейдера департаменту торгівлі ЦП інвестиційного банку Phoenix Capital Віктора Петруся, ситуація на сьогоднішній день не передбачає кардинальних змін. Ліквідності немає, обсяги торгів мізерно малі, інвестори з великими пакетами акцій не мають можливості продавати свої активи.

Відчутного поліпшення не варто очікувати до початку 2009 року, коли інвестори переглянуть свою політику й стратегію. Але й тоді фондовий ринок України не очікує бум покупок, адже набагато безпечніше вкладати гроші безпосередньо в компанії за допомогою так званих прямих інвестицій, повідомляє FundMarket.

"Розглядаючи можливість одержання кредиту від МВФ, варто помітити, що позитивний ефект буде носити скоріше короткостроковий характер. Адже багато що залежить від його правильного використання. Але з огляду на відсутність комплексної програми уряду з виходу із кризи, говорити про поліпшення ситуації передчасно", - відзначає експерт.

Зниження зазнали акції наступних емітентів: ВАТ "Концерн "Стирол" (- 14,29%), ВАТ "Алчевський металургійний комбінат" (- 9,72%), ВАТ "Єнакіївський металургійний завод" (- 5,73%), ВАТ "Крюківський вагонобудівний завод" (- 4,02%), ВАТ "Західенерго" (- 3,51%),

Лідер падіння - ВАТ "Кременчуцький сталеливарний завод" (- 88,00%).

Виключенням з правил став ВАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь" (+ 1,82%).

Першість за обсягами утримує ВАТ "Запорізький абразивний комбінат" - 1,2 млн. грн.

Незважаючи на "проблемні активи", рейтингове агентство S&P вирішило таки загострити ситуацію. На думку кредитного аналітика S&P Френкліна Гілла, розміщення рейтингів країни в CreditWatch відображає стурбованість агентства у зв'язку з погіршенням економічної ситуації й пов'язаним з ним знецінюванням національної валюти.

Як стало відомо, для вирішення проблем Україна звернулася до МВФ. Вітчизняні фінансисти впевнені, що влада зробить все можливе для одержання кредиту.

ПФТС