Український фондовий ринок не поділяє оптимізму
У понеділок, 22 вересня, станом на 13:30, серед більшості компаній на ПФТС зафіксоване зниження котирувань.
За словами генерального директора КУА " Інеко-Інвест" Олега Моркви, ціновий провал, який розвивався протягом останнього місяця, повинен був би підштовхнути великих і середніх національних фондових гравців значно активізувати роботу.
Реальність говорить про інше, передає "FundMarket".
На цей час, UAI-50 (Український Зважений Індекс - FundMarket) зафіксував падіння на 1,41%, опустившись до 37,63 пункту.
"На жаль, інвестори, які масово залишали фондові ринки, навіть у розвинених економіках, не повернуться на ринок найближчими місяцями. А західні інвестиційні фонди, яких теж торкнулися проблеми з ліквідністю, до кінця року скоріше за все не будуть залучати ризикові українські папери", - вважає експерт.
Негативна тенденція зачепила акції таких емітентів: ВАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча" (- 8,57%), ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" (- 8,51%), АК "Банк соціального розвитку "Укрсоцбанк" (- 7,53%), ВАТ "Алчевський металургійний комбінат" (- 5,56%), ВАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь" (- 4,32%).
У плюсі рухалися акції ВАТ "Стахановський вагонобудівний завод" (+ 4,29%) і ВАТ "Єнакіївський металургійний завод" (+ 3,49%).
Лідер падіння - ВАТ "Турбоатом" (- 48,72%).
Першість за обсягами утримує "Єнакіївський металургійний завод" - 657 тис. грн.
Поки світові фондові ринки демонструють значне зростання (зокрема азіатські фондові ринки виросли сьогодні в середньому на 2-8%, російський торговельний майданчик також відкрився серйозним підвищенням.
Остання торговельна сесія минулого тижня закінчилася для американської біржі значним зростанням завдяки діям влади США, спрямованим на підтримку стабільності фінансової системи. Інвестори також з оптимізмом відреагували на заборону коротких позицій з акцій фінансових компаній.