Міністерство фінансів реформує податкову систему до 2018 року
Мінфін оприлюднив "Стратегію реформування податкової системи", на основі якої буде розроблено Податковий кодекс.
Це вже третій варіант податкової реформи. Попередні два було розроблено урядами Віктора Януковича і Юрія Єханурова (був лише проект).
Нова реформа повинна протривати до 2018 року й наблизити українську податкову систему до європейських стандартів, повідомляє видання "Комерсант - Україна".
Основними пунктами документу є скасування всіх податкових пільг і спрощення режиму оподатковування малого бізнесу, а також стягнення податку на прибуток із страхових компаній, торговців цінними паперами та інститутів спільного інвестування.
Скасування пільг Мінфін пояснило вимогами СОТ. Натомість малому бізнесу запропонують інші "форми держпідтримки": звільнення від ведення звітності та спрощену систему бухобліку. Попередня концепція пропонувала відновити пільги для вільних економічних зон та територій пріоритетного розвитку.
В чинній концепції ПДВ було запропоновано знизити з 2008 року - з 20% до 18%, а податок на прибуток зменшити з 25% до 20% вже до 2012 року. Міністр фінансів Віктор Пинзеник обіцяє знизити у 2011-2013 роках тільки податок на прибуток, але конкретних цифр не називає.
Це відбудеться лише у випадку "достатнього ресурсного забезпечення бюджету". У проекті стратегії Мінфін говорить і про поступове зближення податкового навантаження фізичних осіб (ставка прибуткового податку становить 15%) і юридичних осіб (податок на прибуток - 25%).
В Мінфіні впевнені, що Кабмін підтримає їхні пропозиції, і вже підготували законопроекти про скасування податкових пільг в енергозберігаючій сфері і збільшенні акцизів.
Джерело в Міністерстві говорить, що пільги будуть замінені держдотаціями. "Пільги - це непрозора і складна схема, на відміну від надання дотацій", - додає співрозмовник.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"