Фонд держмайна і Мінпромполітики не можуть досягти консенсусу
Фонд державного майна (ФДМ) України не підтримує запропоноване урядом створення державного вертикально-інтегрованого холдингу в титановій промисловості.
Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" заступник міністра промислової політики Сергій Грищенко.
"Є четверте за рахунком доручення уряду і, незважаючи на те, що воно четверте, у відповідь на це доручення Кабінету міністрів Фонд написав приблизно наступне: що до моменту завершення дії договорів оренди Іршанського Гока і Вольногорського ГМК ФДМ не може підтримати ідею створення такої компанії", - сказав заступник міністра.
При цьому, додав він, Мінпромполітики змушене проінформувати Кабінет міністрів про те, що "на рівні нашого міністерства ми досягти консенсусу з такою структурою, як ФДМ не змогли, і уряд буде приймати рішення далі".
Як повідомлялося, Мінпромполітики за дорученням уряду займається підготовкою документів для створення держхолдингу в титановій промисловості.
Раніше Грищенко відзначав, що міністерство фактично завершило підготовку проекту статуту держхолдингу в титановій промисловості й має намір внести його разом з проектом постанови про його створення в Кабінет міністрів України.
Проект постанови про створення держхолдингу схвалив урядовий комітет.
Раніше ряд інвесторів заявляв про інтерес до створення вертикально інтегрованої титанової компанії в Україні.
Голова правління ВАТ "Сумихімпром" Євген Лапін прогнозував, що створення національної акціонерної компанії (НАК) "Титан України", у якій державі буде належати 50%+1 акція, дозволить освоїти і контролювати до 25% світових запасів титаномагнієвых руд.
За його словами, до складу "Титана України" можуть увійти "Сумихімпром", "Кримський титан", ЗТМК, Вольногорський ГМК і Иршанський ГЗК, а також невеликі підприємства галузі з більш високим рівнем переділу.
При цьому експерт переконаний, що НАК повинна здійснювати комплексну переробку сировини.
"Кримський титан" - ведучий у Східній Європі виробник диоксида титану, створений у вересні 2004 року на базі цілісного майнового комплексу державної акціонерної компанії (ГАК) "Титан" (Армянськ, АРК). З листопада 2004 року ЗАТ орендує державні Иршанський ГЗК і Вольногорський ГМК.