Українська правда

До кінця року електричні аукціони проводити не будуть

23 листопада 2007, 17:26

Конфлікт між Держпідприємством зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" і угорською компанією Energy Capital фактично вичерпано.

Сторони підписали мирову угоду, що означає компроміс - Energy Capital буде закуповувати в "Укрінтеенерго" 105 МВт електроенергії за ціною оптового ринку (ця ціна - непостійна величина й залежить від балансу виробництва електроенергії) + 17,5%. Таких домовленостей досягнуто на два роки.

Про це "Економічній правді" повідомило джерело в Укрінтеренерго.

Нагадаємо, в жовтні Energy Capital подала позов до Господарського суду м. Києва. Причина позову - зменшення обсягів поставки для неї із законтрактованих на цей рік 205 до 5 МВт. Компанія мала намір повернути собі весь законтрактований обсяг.

Як уже повідомляла "ЕП", із березня цього року Energy Capital змушена була купувати 100 МВт української електроенергії на аукціонах, проведених "Укрінтеренерго", за сформованою на торгах ціні. На всі проведені "Укрінтеренерго" торги виставлялися саме 100 МВт. У цілому, починаючи з квітня, Energy Capital закуповувала 105 МВт української електроенергії щомісяця.

Через рішення суду, який заборонив "Укрінтеренерго" до ухвалення рішення по суті здійснювати якісь нові додаткові дії, до яких відноситься і продаж електроенергії на аукціоні, ні в жовтні, ні в листопаді аукціони із продажу 100 МВт для експорту до Угорщини, Словаччини або Румунії не проводилися.

Джерела в "Укрінтеренерго" говорять про те, що до кінця року такі аукціони проводиться не будуть. Це й зрозуміло, оскільки експортна потужність Бурштинського острова (це південно-західна частина української енергосистеми, що працює паралельно з європейським енергооб'єднанням UCTE, звідки електроенергія поставляється в Угорщину, Словаччину й Румунію) має технічні обмеження - 500 МВт в осінньо-зимовий період і 550 МВт - у весняно-літній - і не може бути збільшена. І після врегулювання суперечки з Energy Capital вся вона перекрита наявними домовленостями.

350 МВт закуповує угорська компанія System Consulting, іншу потужність (близько 45 МВт для експорту в Румунію й Словаччину) - Korlea Invest.

А от чи проводитимуть аукціони з продажу електроенергії для експорту наступного року, джерело в "Укрінтеренерго" не знає. Логічно припустити, що це буде залежати від результатів кампанії з укладання договорів на наступний рік.

"Економічна правда"