Центральних органів виконавчої влади стало на один менше

Понеділок, 19 листопада 2007, 18:40

Президент Віктор Ющенко забрав із положення про Державну комісію з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) її визначення як центрального органа виконавчої влади.

Як повідомляється на офіційному веб-сайті президента, відповідні поправки в указ від 14 лютого 1997 року №142 Ющенко вніс указом №1109 від 16 листопада 2007 року.

Відповідно до них, у положенні також замінені слова про призначення й звільнення глави комісії і її членів президентом за узгодженням із Верховною Радою на строк сім років на слова про їхнє призначення й звільнення відповідно до закону.

Як повідомлялося, Конституційний суд (КС) України восени відкрив справу щодо конституційності положень закону "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", згідно з якими ДКЦПФР підлегла президентові країни, котрий призначає її главу й членів за узгодженням із Верховною Радою.

Конституційне звернення подали 48 народних депутатів, які також заперечують конституційність затвердження президентом положення про ДКЦПФР.

Один із них висловив думку, що внесені президентом виправлення спрямовані на посилення його позицій у КС на слуханнях із цієї справи, початок яких попередньо призначено на 20 листопада.

Як повідомлялося, після прийняття закону про Кабінет Міністрів ряд подібних ДКЦПФР комісій, наприклад Національна комісія з регулювання електроенергетики (НКРЕ) або Національна комісія з  регулювання зв'язку (НКРЗ), стали підлеглими уряду. У той же час прямо застосувати вимоги закону про Кабінет Міністрів до ДКЦПФР не можна, тому що діяльність цієї комісії регулюється окремим законом.

Верховна Рада 1 липня 2004 року завершила формування нового складу ДКЦПФР, затвердивши за поданням президента її членами бютівця  Андрія Портнова, комуніста Володимира Петренка й генерального директора аудиторської фірми "Донецький аудит", главу ревізійної комісії "Укртелекому" Івана Нестеренка. Тижнем раніше парламент погодився із призначенням головою комісії радника президента Анатолія Балюка й із переобранням на черговий семирічний строк члена комісії Сергія Бирюка. А ще два члени комісії - Микола Бурмака й Володимир Харицький - призначені указами глави держави від 11 липня 2002 року. Строк їхніх повноважень - сім років.

У середині лютого 2005 року Портнов подав у відставку. Це місце залишається вакантним дотепер.

"Інтерфакс-Україна"