Китай і Грузія - у десятці лідерів щодо реформ в економіці
Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація (IFC, підрозділ банку) у своїй щорічній доповіді "Ведення бізнесу-2008" включили Китай до першої десятки країн, які досягли значних успіхів у проведенні економічних реформ.
До списку також увійшли Хорватія, Гана, Македонія, Грузія, Колумбія, Саудівська Аравія, Болгарія, Кенія.
Зокрема, як вважають у Світовому банку, Китай реформував систему видачі ліцензій на ведення комерційної діяльності всередині країни, досяг поліпшень у сфері наданні кредитів і закритті нерентабельних компаній і заводів.
Як повідомляє "Сіньхуа", китайський уряд ухвалив законодавство про банкрутство і значно спростив правила ведення торгівельних операцій в країни для іноземних компаній. Це робить Китай привабливим для довгострокових зарубіжних інвестицій.
Попри офіційно соціалістичну систему господарювання, в економіці китайський уряд проводить ліберальні реформи, зазначає Світовий банк.
Жорсткий але стабільний політичний режим у КНР дає гарантії іноземним компаніям в тому, що їх інтереси дотримуватимуться і не постраждають через можливі зміни впродовж економічних реформ.
Згідно з рейтингом "Ведення бізнесу-2008", найсприятливішими країнами і територіями для ведення бізнесу є Сінгапур, Нова Зеландія, США, Сянган (Гонконг, особливий район КНР), Данія, Великобританія, Канада, Ірландія, Австралія й Ісландія.
Китай (без урахування Сянгану) займає в цьому списку 83 місце.