Доходи українців не встигають за інфляцією
Доходи українців не встигають підвищуватися за ростом інфляції в країні.
Зростання реальних доходів українців у першому півріччі 2007 року сповільнилося, пише газета "Дєло".
За даними Держкомстату, за цей період українці збільшили свої надходження в сімейний бюджет на 10,8%. Для порівняння, за перші шість місяців 2005 року реальні доходи населення зросли на 23,9%.
На думку експертів, основна причина уповільнення зростання доходів цього року – інфляція, яка в середньорічному вимірі за підсумками першого півріччя склала 13,5%.
Прямий результат цього – громадяни відкладають на заощадження на 20% менше, ніж роком раніше, відзначає видання.
У порівнянні з 2005 роком змінилася і структура доходів населення. Якщо раніше основним джерелом доходів для населення були соціальні платежі з бюджету, то зараз добробут українців формується за рахунок заробітної плати.
Збільшилися надходження і від такої статті доходів, як прибуток і змішаний дохід.
Таким чином, за нинішньої політичної ситуації населенню варто більше розраховувати на результати своєї праці і моторність у бізнесі, а не на соціальну допомогу держави, узагальнює видання.
При цьому українцям доводиться платити більше податків – у 2007 році на 13% більше, ніж роком раніше.
Статистика свідчить, що з урахуванням пенсіонерів і дітей у середньому місячний дохід українця дорівнює 686 гривням.
При цьому середня заробітна плата в червні досягла 1368 гривень і за рік вона збільшилася на 28,5%. Водночас, зростання цін на товари і послуги призвело до того, що фактично українці стали багатшими тільки на 10,8%.
Раніше перший віце-прем'єр Микола Азаров називав причиною високої інфляції цього року посуху і політичну нестабільність.
У свою чергу, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник основною причиною інфляції вважає непродуману економічну політику уряду. "Залучення позик призвело до необґрунтованої емісії грошей. Економіка не встигає рости", - каже він.
Директор економічних програм Українського центру економічних і політичних досліджень ім. Разумкова Василь Юрчишин згоден, що уповільнення доходів населення пов'язано з інфляцією.
"У 2005 році середня зарплата виросла з 590 гривень на 235 гривень, тобто на 37%. У 2007-му зарплата дорівнювала 1368 гривням, але зростання склало всього 28,5%", - сказав Юрчишин.