Українці проїдають половину своїх доходів
Практично половину своїх доходів українські родини витрачають на їжу.
Для порівняння, британці витрачають на харчування не більше 10% своїх доходів, пише газета "Дєло".
За даними Державного комітету статистики, витрати половини українських родин у 2006 році не перевищували 480 грн. на людину на місяць. При цьому майже 30% населення проживали за межею бідності, зазначає видання.
За словами директора департаменту статистики домогосподарств Держкомстату Інни Осипової, невисокий рівень українського споживача пояснюється зниженням кількості працездатного населення.
"У кожній родині працює в середньому одна людина, дохід якої складає основну частину доходу родини, при цьому третина населення – пенсіонери, пенсія яких у середньому складає 500 грн.", - зазначила вона.
Витрачаючи половину всіх коштів на харчування, українці змушені заощаджувати на інших нестатках, зазначає видання.
За статистикою, рівень доходів кожних 3 із 4 родин не дозволяє їм у разі потреби купити холодильник, дві третини родин не можуть купити пральну машину, а половина родин не може собі дозволити купівлю нового телевізора.
Не покращилася в 2006 році ситуація і з доступністю для українців медичних послуг.
За даними Держкомстату, 14% родин повідомили про випадки, коли вони не змогли одержати медичну допомогу через високу вартість ліків і послуг у сфері охорони здоров'я. Через це кожні 9 із 10 родин змушені були відмовлятися від послуг стоматологів, якісного медичного обстеження і лікування.
При цьому близько 40% родин проживали в умовах, що не відповідають санітарним нормам – 13,65 кв. м на 1 особу, оплачуючи за комунальні послуги щомісяця від 60 грн. у селі до 121 грн. у місті.
У той же час, у Держкомстаті не можуть підрахувати, скільки українців отримують більші доходи. Гранична точка в градації рівня витрат домогосподарств із розрахунку на 1 особу не перевищує 720 грн. За підсумками 2006 року такими можливостями могли похвалитися 20% українських родин, що на 7% більше, ніж у 2005 році.
За словами Осипової, фахівці змушені користуватися наявною градацією витрат із нижнім порогом 180 грн. і "стелею" 720 грн. для того, щоб забезпечити базу порівняння з попередніми роками.
За її словами, більш точну кількість заможних родин український Держкомстат визначить у 2007 році. "Зараз готується звіт по домогосподарствах за І квартал цього року, у якому гранична планка буде піднята", - пообіцяла представник Держкомстату.