Українська правда

Кримські "пацани" просять київських віддати їм кілька підприємств

20 червня 2007, 13:48

Кримський парламент у середу звернувся до Кабінету міністрів із проханням делегувати Раді міністрів автономії повноваження по управлінню пакетами акцій, 100% яких належить державі, в статутних фондах ВАТ "Феодосійська суднобудівна компанія "Море" і ВАТ "Феодосійський приладобудівний завод", а також повноваження щодо приватизації цих об'єктів.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", ці підприємства нині перебувають в управлінні Міністерства промислової політики.

Як вказано у зверненні, не дивлячись на величезний потенціал цих підприємств, на сьогодні використовуються далеко не всі виробничі потужності, а відсутність фінансування й власних оборотних коштів, необхідних для випуску продукції й відновлення обладнання, не дозволяє нарощувати обсяги виробництва й реалізовувати перспективні інвестиційні проекти.

У зверненні зазначено, що тривале збереження в державній власності 100% зазначених господарчих товариств, стримує розвиток корпоративних відносин і створює соціальну напруженість у регіоні, у зв'язку з чим обидва підприємства включені до переліку державних підприємств, холдингових компаній і ВАТ, які підлягають підготовці до продажу в 2007 р., що затверджено розпорядженням Кабміну від 26 квітня 2007 р.

ВАТ "Феодосійська суднобудівна компанія "Море" створена в 2001 р. відповідно до указу президента від 1993 р. про корпоратизацію підприємств шляхом перетворення державного підприємства "Феодосійська суднобудівна компанія "Море", заснованого в 1938 р. Компанія спеціалізується на будівництві швидкохідних суден з легких сплавів з динамічними принципами підтримки.

За підсумками 2006 р. на підприємстві була вироблена продукція на суму 5,5 млн. грн. Чистий дохід від реалізації продукції в 2006 р. складав 2,19 млн. грн. Збиток від фінансово-господарської діяльності 2,6 млн. грн. Кредиторська заборгованість підприємства склала 104,1 млн. грн, у тому числі з оплати праці 5,3 млн. грн.

ВАТ "Феодосійський приладобудівний завод" створено в 1994 р. шляхом перетворення Феодосійського приладобудівного заводу, заснованого в 1978 р. Підприємство спеціалізувалося на випуску унікального стендового обладнання, оптичних електронних устроїв, виробництва спеціальної техніки за замовленням Міністерства оборони та промисловості СРСР. В 1992 р. за програмою конверсії завод почав виготовлення продукції, яка відповідає основним економічним пріоритетам України, тобто газової автоматики для водонагрівальних котлів малої й середньої потужності типу "Геліус" для побутових потреб.

В 2006 р. збиток від фінансово-господарської діяльності склав 984,9 тис. грн, кредиторська заборгованість 6,8 млн. грн, у тому числі з оплати праці 553,1 тис. грн.