Українська правда

Українські банки готові кредитувати "рідну" енергетику

13 квітня 2007, 19:27

Вітчизняні банки висловили зацікавленість у кредитуванні інвестиційних проектів у сфері енергетики.

Зокрема, виділити на ці цілі $2 млрд. готові державні "Ощадбанк" та "Укрексімбанк", а також "ВТБ Банк". Про це повідомив голова правління "Ощадбанку" Анатолій Гулей на нараді під головуванням віце-прем'єр-міністра Андрія Клюєва.

Гулей зазначив, що банки готові займатися проектами в сфері енергетики і не хотіли б розпорошуватися на інші сфери, оскільки необхідно в повному обсязі враховувати специфіку галузі та оперативно вирішувати питання, які можуть виникнути в ході роботи.

Голова правління "Ощадбанку" також озвучив ряд питань, які, на його думку, варто вирішити для того, щоб таке кредитування стало можливим. Зокрема, зазначив він, необхідне узгодження кредитних проектів з Міністерством фінансів. Крім того, банкіри пропонують розглянути можливість рефінансування кредитів Національним банком.

У свою чергу, віце-прем'єр-міністр Клюєв зазначив, що, крім енергетики, існує ще кілька пріоритетних напрямків, зокрема, авіабудування, будівництво автомобільних доріг і залізниць, кредитування вугільної галузі, виробництво етанолу та біодизеля.

Вислухавши представників галузей, він звернув увагу на те, що держпідприємства, які повинні були б віддавати пріоритет державним банкам, більш охоче кредитуються в недержавних й навіть не в українських, а в іноземних фінустановах.

"Західні банки набагато легше ведуть діалог і кредитують, ніж українські банки", - наголосив він.

У свою чергу банкіри звернули увагу на неприйнятні для них умови участі в тендерах, зокрема, занадто високу плату за одержання тендерної документації. Клюєв зробив висновок, що необхідно повертатися до системи держзакупівель, передбаченою попередньою версією Закону про держзакупівлі.

Нагадаємо, в 2007 році Україна розраховує залучити в сферу енергетики 7 млрд. грн. інвестицій. За словами заступника Міністра палива та енергетики України Сергія Титенка, через рік вітчизняний ПЕК буде мати потребу в 20 млрд. грн., і сьогодні відбувається лише підготовка до "великого старту".

UABanker