Українська правда

Американці: розпуск парламенту лякає інвесторів

3 квітня 2007, 20:27

Указ президента про розпуск Верховної Ради лякає інвесторів.

Про це заявив президент Американської торгової палати в Україні Хорхе Зукоскі, відповідаючи на запитання про вплив указу на ділову співпрацю з іншими країнами.

"Такого роду поведінка лякає всіх інвесторів: вже працюючих на ринку, тих, хто зацікавлений у входженні на ринок України, і тих, хто поки що не інвестував. У більшості випадків, така ситуація примусить інвестора чекати ясності, повернення стабільності й прогнозованості, за якої вони будуть себе відчувати упевненіше. Ті інвестори, які вже ведуть свої проекти, також чекають повернення стабільності й прогнозованості для того, щоб їм можна було зосередитися на ефективному розвитку свого бізнесу", - сказав він.

За словами Зукоскі, чим довше триватиме невизначеність в країні, тим більше втратить українська економіка (і, зрештою, український народ), продовжуючи упускати наявні можливості й будувати успішне майбутнє в глобальній світовій спільноті.

Багато країн постійно конкурують між собою за дуже обмежені обсяги вільних інвестиційних потоків у світовій економіці, зазначив президент Американської торгової палати в Україні.

"І внутрішні, і іноземні інвестори звертають увагу як на стабільність, так і на передбачуваність певного ринку перед тим, як почати інвестувати. На стабільність і передбачуваність українського ринку багато в чому впливає уряд, нові закони і регуляторні акти, які безпосередньо впливають на бізнес. На жаль, за останні декілька місяців рівень передбачуваності і стабільності помітно знизився, оскільки і президент і прем`єр-міністр, а також їх найближче оточення були зайняті зміцненням своїх позицій у владі. Постійна політична боротьба привела до рішення президента про розпуск парламенту, тоді як прихильники прем`єр-міністра і глави парламенту протистоять такому рішенню", - сказав він.

На думку Зукоскі, публічна демонстрація нестачі прагнення або ж здібності досягти компромісу призвела до кризи, що загострилася, яка і відбувається зараз в країні.

"Як нові, так і вже присутні в країні інвестори, які вводять іноземний і докальний капітал, надзвичайно важливі для успішності України в майбутньому. Вони надають нові робочі місця, платять податки і допомагають Україні бути конкурентоспроможною на світовому ринку", - підсумував голова АТП.

УНІАН