Антиросійський план Адамкуса, Ющенка та Лукашенка залежить від підтримки ЄС

П'ятниця, 16 лютого 2007, 11:49

Життєздатність плану Литви, України та Бєларусі по ліквідації монополізму Росії, як постачальника енергоресурсів буде залежати від підтримки країн Євросоюзу.

Голова Альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик зазначив, що успіх спілки транзитних країн залежатиме від того, чи буде Литва, як член Євросоюзу присутня в ньому виключно зі своєї ініціативи, чи їй будуть наданий мандат від решти країн ЄС:

"Тобто, якщо вони, в тому числі Німеччина, як споживач, Італія та інші будуть готові піти на певне протистояння з цього питання з Росією".

Експерт виключив можливість отримання дешевих російських енергоносіїв в обмін на політичну лояльність до Кремля. Як вважає Боровик, цінові поступки з боку Росії можливі лише в разі передачі в її власність

Як повідомлялося, литовський президент Валдас Адамкус, під час візиту до Вашингтона, заявив, що Литва, разом з Україною та Білоруссю, працює над розробленням альтернативних шляхів енергопоставок через західнолитовський порт Клайпеда.

Віктор Ющенко підтримав ініціативу президента Литви, заявивши про необхідність координації дій України, Литви та Білорусі як транзитних країн. На думку Ющенка, інтереси держав-транзитерів мають бути гармонізовані в рамках загальноєвропейського оптового енергетичного ринку.

Згодом ініціативу Адамкуса підтримала Бєларусь через прес-секретара Міністерства закордонних справ цієї держави Андрія Попова.

"Німецька хвиля"