В Росії до кожного банку посадять куратора
Банк Росії має намір запровадити в країні інститут банківського кураторства: представники ЦБ РФ одержать доступ до робочої інформації всіх кредитних організацій.
Про це заявив на зустрічі керівництва Банку Росії з топ-менеджментом російських кредитних організацій перший заступник голови ЦБ РФ Геннадій Мелікьян, пише газета "Коммерсант".
Варто відзначити, що в 2002 році Банк Росії вирішив як експеримент закріпити за кредитними організаціями кураторів, але вони призначалися тільки в окремі банки.
Куратори перевіряли своєчасність надання банками регулярної звітності.
Тепер повноваження кураторів будуть розширені: вони отримають доступ до всієї робочої інформації банку й будуть нести особисту "відповідальність за те, що відбувається в кредитній організації", цитує "Коммерсант" Мелікьяна зі слів присутніх на зустрічі банкірів.
Втім, у ЦБ РФ мають намір строго регламентувати дії кураторів і прописати зони їхньої відповідальності, щоб уникнути обвинувачень у суб'єктивності прийнятих кураторами рішень.
Банкіри розглядають можливість участі кураторів від ЦБ РФ у робочих нарадах банків як втручання в комерційну таємницю кредитних організацій.
"Коммерсант" пише, що учасники ринку побоюються, використання кураторами робочої інформації банку на користь третіх осіб.
Банкіри також вважають, що призначення кураторів ЦБ не поліпшить якість нагляду, з огляду на той факт, що банки й так регулярно звітують перед Центробанком.
Варто відзначити, що Геннадій Меликьян був призначений першим заступником голови Центробанку в лютому 2007 року. Раніше цю посаду займав убитий у вересні 2006 року Андрій Козлов.