Українська правда

Ющенко сказав, що дешевий газ йому не потрібний

21 грудня 2006, 18:38

Президент Віктор Ющенко відзначає рівноцінність європейського і російського вектора зовнішньої політики держави.

"Ми виходимо з того, що, формуючи відносини інтенсивного контакту з європейськими країнами, йдучи до ЄС, ми паралельно передбачаємо стратегічний розвиток наших двосторонніх відносин з Росією", - сказав Ющенко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Україна завжди була і буде другом Росії. Український народ завжди мав особливі почуття до російського народу і після того, як зник СРСР, у цих відносинах нічого не відбулося", - додав Ющенко.

Говорячи про російсько-українські відносини Ющенко відзначив, що "бачив їх трохи іншими".

"Якщо говорити вже більш детально про наші двосторонні відносини, звичайно, хотілося б мати чітку базу домовленостей по принципах щодо формування поставок російського газу в Україну.

Тобто, коли ми говоримо про обсяги, хотілося б, щоб вони були чіткими, зафіксованими, і не тільки на 12 місяців, тому що це систематичне планування, його важко вести по місяцях", - сказав він.

Ющенко підкреслив, що "ясності вимагає також формула формування ціни".

"На жаль, зараз нам важко сказати, що ціноутворення на газ відбувається на зрозумілих усім принципах. Від цього і виникає підозра в наявності всяких політичних моментів", - відзначив президент.

Він додав, що багато разів говорив про це з Володимиром Путіним, "у тому числі про те, щоб побудувати ці відносини винятково в ринкових основах".

"Україна не потребує дешевого газу, Україна не потребує пільг, ми розуміємо, що у світі безкоштовно нічого не буває. Можу сказати, Україна завжди буде платити по рахунках, вона надійний транзитер, але, що стосується формування цін на базі економічних принципів, я думаю, ці відносини вимагають безумовно великого вдосконалення", - підкреслив Ющенко.

Президент також вважає, що у випадку вступу України в НАТО "стратегічні відносини" України і Росії не зміняться.

"У нюансах вони можуть змінитися, але нюанси залежать від взаєморозуміння. Я хотів би відштовхнутися від того, що компетенцією моєї країни, моєї нації є формування власної політики безпеки", - підкреслив він.