СОТ сподівається, що ключові країни цієї організації підпишуть глобальний торговий договір
За словами генерального директора СОТ Паскаля Ламі, темпи світового економічного зростання будуть сповільнюватися, якщо країни відмовляться від підписання глобальної торговельної угоди.
У липні переговори між шістьма ключовими членами СОТ про підписання глобальної торговельної угоди було припинено, передає "Інтерфакс-Україна".
У переговорах, що тривали більше п'яти років, брали участь ЄС, США, Японія, Бразилія, Індія та Австралія.
Глобальна угода повинна була зняти ряд обмежень у світовій торгівлі, що, за оцінкою Всесвітнього банку, збільшило б її оборот майже на 100 млрд. дол. на рік.
Обговорювалося зниження тарифів у різних галузях – від сільського господарства до машинобудування.
У ході переговорів каменем спотикання було, зокрема, небажання США знижувати рівень держпідтримки фермерів, прагнення ЄС зберегти протекціоністські тарифи на імпорт сировини, а Бразилії та Індії – на промтовари.
"Перед нами дуже важливий торговий договір, здатний викликати якісний стрибок світової економіки, - сказав Ламі на зустрічі керівників торгових організацій з 18 країн, включаючи США та Японію. "Наслідками провалу переговорів можуть стати зниження темпів економічного зростання і збільшення рівня бідності", - додав він.
На цій зустрічі буде обговорюватись, зокрема, план по скороченню субсидій для фермерського сектора ЄС на 5%, а також можливість аналогічної операції в США, котрі б зменшували субсидії для фермерів на 5 млрд. дол. щорічно.
"Ми повинні зосередитися на внутрішній політиці Євросоюзу та США, - підкреслив Ламі. - Питання в тому, наскільки країнам вистачить сміливості, стійкості та енергії, щоб піти на цей крок".