Банкети, поїздки: в Україні викрили масштабні розтрати профспілок великої енергокомпанії
Правоохоронці викрили розтрату 15 млн грн у профспілках одного з ключових підприємств енергетичної сфери країни - ТОВ "Оператор газотранспортної системи України". Гроші, які мали піти на потреби працівників газотранспортної системи, були розтрачені керівниками профспілкових організацій.
Про це повідомляє пресслужба Нацполіції та Офісу генпрокурора.
Правоохоронці у взаємодії з керівництвом ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" та службою корпоративної безпеки підприємства виявили факти нецільового використання профспілкових коштів.
Правоохоронці встановили, що у 2023–2025 роках підприємство перерахувало профспілковим організаціям понад 233 млн грн – на відпочинок, лікування, підтримку працівників, а також проведення культурних і освітніх заходів. Втім замість цього частину коштів керівники профспілок використали у власних інтересах.
Гроші списували під виглядом семінарів, навчань, конференцій і консультацій, які фактично не проводилися або існували лише в документах. Також, оплачували приватні банкети, поїздки, проживання та послуги сторонніх осіб, які не мали жодного стосунку ні до профспілки, ні до підприємства.
"Окрему роль у схемі відігравало умисне обходження закупівельних процедур. Це давало змогу приховувати реальні обсяги витрат і фактично знімало будь-який контроль за використанням коштів", - йдеться в повідомленні ОГП.
Наразі трьом головам профспілкових організацій (Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей) повідомлено про підозру у розтраті майна в особливо великих розмірах.
Оператор ГТС України відреагував на повідомлення правоохоронців, зазначивши, що "в дії нульова толерантність до корупції.
Нагадаємо:
Правоохоронці викрили конвертаційний центр, через який відмили 578 млн грн з оборонних контрактів.