Українська правда

5 кроків до власного депозиту: гроші не бояться банків і ви не бійтеся

Уляна П'ятак - 8 жовтня 2021, 14:15

Саме так, але дуже часто нам, банкірам, доводиться переконувати клієнтів, що інвестувати це дійсно вигідніше, аніж зберігати вдома.

Як вам такий аргумент: ви втрачаєте, більше 400 гривень через інфляцію на кожній 1000 гривень, яка лежить  десь "під матрацом" останніх п’ять років. Гроші знецінюються  і втрачають свою вартість.

Тому депозит, як проста та зрозуміла інвестиція, стане у нагоді. Ви не зміните вартості 1000 гривень, проте ви зможете компенсувати різницю  нарахованими відсотками по депозиту.

Так що ж потрібно зробити для відкриття власного депозитного рахунку?  

1. Перш ніж вкладати гроші, ретельно перегляньте рівень свого доходу й оцініть можливості заощаджень. Робіть вклади при стабільному і постійному джерелі доходу. Для прикладу, світові фінансові експерти радять систематично відкладати 10% від заробітної плати, щоб створити фінансовий резерв у випадку будь-яких непередбачуваних обставин у житті.

2. Оберіть банк: вивчіть репутацію та дізнайтеся про його надійність і стійкість, знайдіть інформацію про акціонерів банку, адже це все — відкриті дані.

От, до прикладу, ми у Банку Львів публікуємо на своєму сайті banklviv.com всю інформацію про нашу ліцензію, про команду акціонерів та членів Наглядової  ради, види послуг та їх цінові параметри,  а також фінансову звітність банку — це все принцип прозорості, якого ми дотримуємося у всьому.

Наявність міжнародних акціонерів – це завжди додаткова перевага для клієнтів та впевненість у надійності банку

3. Також важливо знати чи банк є  учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб — адже тоді ваші вклади до 200 тис гривень будуть захищені державою. Як перевірити? Уся детальна інформація є на сайті Фонду http://www.fg.gov.ua , або можна все дізнатися на "гарячій лінії" Фонду — 0-800-308-108. 

4. Далі — перевірка пропозицій по депозитних вкладах. Ви вже маєте перелік банків, які вас повністю влаштовують по перших пунктах — пора вивчати їхній продукт. На що потрібно звернути увагу коли дізнаєтеся про депозит у різних банках?

Звісно ж — на розмір відсоткової ставки, відповідно до якої ви зможете отримувати стабільний дохід. Також слід звернути увагу на додаткові переваги депозиту, наприклад можливість поповнення, капіталізації чи форму виплати відсотків.

Звертайте увагу на можливість керувати власним депозитним вкладом онлайн. Клієнти часто використовують мобільний застосунок та інтернет-банкінг для відкриття депозитів, управління своїми коштами.

А ще, при відкритті депозиту онлайн дуже часто банки пропонують підвищену % ставку. Наприклад, у Банку Львів строковий депозит терміном 12 місяців під 11%  з можливістю поповнення та виплати відсотків щомісяця на карту Visa. Одним словом, це все зручно, швидко та вигідно.

5. Ну що ж, вибір зроблено, залишилось прийти у банк чи скористатись можливістю дистанційного відкриття депозиту, зарахувавши кошти на рахунок. У банківському відділенні ви завжди зможете задати додаткові запитання у консультантів та повністю розвіяти усі ваші сумніви, якщо, звісно, такі залишились.  

А скориставшись можливістю онлайн відкриття депозиту  - ви економите свій час, який в сьогоденні просто безцінний.

Все, ви це зробили, і все зробили правильно!

Будьте спокійні і не сумнівайтесь у правильності вибору банку та відкриття самого депозиту. І ще один аргумент в доповнення — кожна гривня ваших вкладень впливає на економічний розвиток країни та соціальний добробут населення через створення нових робочих місць, покращення якості продукції що виготовляється місцевими компаніями.

Тобто, вкладаючи гроші у банк з ціллю заощадити та заробити — ви, насправді, сприяєте покращенню економічної ситуації в нашій країні і стаєте творцем кращого майбутнього, як би це голосно не звучало.